A projekt az IHM támogatásával jöhetett létre. Írjon ítéletet! Írtam, de hogyan szerkeszthetem?

Ha az indapass elötti időkben írtam ÉS megadtam az email címet.

Az ítélet alján lévő mezőbe írja be azt az email címet, amivel egykor írta az ítéletet. Ekkor egy emailt kell kapjon a további teendőkkel.

Ha nem adtam meg emailt, vagy már nem tudom mit adtam meg, esetleg megszűnt az a cím.

Írjon a nepitelet@mail.totalcar.hu címre, ahova küldje el a probléma leírását illetve az ítélet linkjét.

Már indapassal írtam az ítéletet

Ekkor az ítélet alatt megjelenő sárga indapass boxon keresztül kell belépnie. Belépés után az ítélet alján lévő linkre kattintva szerkesztheti azt.

Autók » Ford » Kuga (2013)

Kuga Ecoboost 1,5L 150 Le benzines 

Az ítélet értékelése
-nincs még értékelés

Dögös családi autó: Ford Kuga Ecoboost 150Le

Szöveges ítélet

Korábbi autóm egy Mondeo volt, amivel nagyon meg voltam elégedve. Ezért eredetileg szintén egy ilyen típust terveztem következő autónak, de elcsábultam. Kipróbáltam pár SUV/Crossover típust, és utána egy sedanban már nem éreztem azt a vágyat, hogy ez kell nekem. Unalmas volt, hiszen kb 10 évig ugyanilyenben koptattam az ülést. Ráadásul városi életet élek, a korábbi autómnál is úgy éreztem, hogy túl hosszú ahhoz, hogy könnyen mozoghassak, parkolhassak bent a belvárosban. Az új Mondeo erre még ráteszt +20 centit! (Na, ezt köszi már nem szeretném.) Ezzel szemben, a Kuga a maga 4,54 méterével jelentősen rövidebb, viszont belül a térérzet hasonló. Kellően tágas, igazi családi autó.
A gyerekek nőnek, az ő igényeiket is ki kell elégíteni: Hátul kellően tágas a hely, a hátsó üléstámlák dőlése állítható, és ami a legfontosabb, van a hátsó üléssorhoz is szellőző rostély. Így nyáron nincs vita, mindenki be tudja állítani magának a megfelelő hőmérsékletet.
A tesztvezetésnél döntöttem el, hogy ez kell nekem. Más konkurens típusokhoz képest sokkal izgalmasabb volt vezetni. (Nekem) Nagyon jó futómű, igen erősnek ható motor, vezetés közben folyamatos mosoly az arcomon.
Július végén vettem át az autót, azóta 10ezer kilométert vezettem vele. A fogyasztása városban dugózva 9,5 liter, ami teljesen megegyezik a korábbi két literes autómmal, annyi különbséggel, hogy ez kb 300 kilóval nehezebb. Országúton 5-6 liter, autópályán 7 - 7,5 liter az átlag. Tekintve az autó súlyát ezt én gazdaságosnak tartom.
A motor nagyon halk, persze gyorsítsál szépen hallani, ilyenkor nagyon sportos benyomást kelt, mintha legalább egy hengerrel több lenne.
Itt érdemes megjegyezni, hogy gyakorlatilag egy benzines motort gyártanak hozzá, a pénztárnál lehet fizetni a lóerőkért. A megoldás nagyon egyszerű: A maximális nyomaték 240 Nméter, amit 1600-as fordulattól lead. Az alapárban a 120 Le-változat van, ebben 3000-fordulaton szabályoz le a számítógép, addig ezt az értéket folyamatosan tartja. Az általam választott 150 Le változatnál 4000-es fordulatig van meg a max nyomaték 200ezer forintos felárért. A legerősebb 182 Le változat egészen 5ezres fordulatig biztosítja ezt a nyomatékot.
Nyilván vezetési stílustól is függ, de én 4ezer fölé ritkán pörgetem a motort, nem életszerű, (ha csak nem versenyzel a piros lámpánál) de a 3-4ezres tartományt gyakran használom, ezért választottam a 150 Le-ős változatot, és nem bántam meg. Egy másodpercet ráver gyorsulásban az előző autómra úgy, hogy az is 150 lóerős volt és ez ahhoz képest egy „tank”.
Autópályán 170 ig nagyon erősen húz, onnantól érezni, hogy a légellenállása magas, de azért teszi a dolgát. 180-as tempónál sem hangos, nyugodt utazósebességnek tűnhet annak, aki szert száguldozni. (De ez nem én vagyok, és a végsebességet sem próbáltam ki, ami 200km/h)
A városi lét sokkal élhetőbb ilyen dimenziók mellett. Ebben sokat segít a parkolási segéd is, ami a „körberadar” mellé gyakorlatilag ingyen jár. Olyan helyekre is beparkol, ahova én meg sem próbálnék. A fekvőrendőrök, a rossz minőségű utak, vasúti átkelők mintha nem is alattunk futnának, sokszor még lassítanom sem kell. Megfigyelhető, hogy egy átlag autó lényegesen lassabban tud ezeken átkelni biztonsággal, mint egy ilyen SUV. Nyilván ehhez köze van a viszonylag nagy kerekeknek, ennek egy hátránya van: elég drága a gumi ebben a méretben.
A csomagtartó bőséges, bár a hivatalos adat nem tűnik soknak: 456liter. Viszont a hátsó üléssort a gyerekeim szinte függőleges pozícióban használják, így máris lényegesen több hely van pakolni. Arról nem beszélve, hogy a nagyon magas autó (170cm) engedi, hogy hosszú utakra majd dupláját pakoljuk be a hátsó térbe felfelé. A hátsó üléssort lehajtva a rakodótér 1,6 m3, ami óriási.
A belső tér tágas, de a műszerfal elég megosztó. Az anyagok minősége látszatra és tapintásra is elég jók, sok bőrfelülettel, de nem ez az erőssége az autónak. Ennél vannak szebb belsők is ebben a kategóriában. (De alapvetően nem bútort választunk ilyenkor a nappaliba, hanem autót használatra.) Viszont nagyon ergonomikus, minden kapcsolónak kijelzőnek a helye pontosan és jól ki van találva. A színvilág is nagyon tetszetős, bár elsőre fura az a kék alapszín. Az esti fényei nagyon barátságosak, megnyugtatók. Talán a tempomat gombjai lehetnének kézre állóbbak.
Itt érdemes megjegyezni, hogy ebben az új idei modellben sok minden része az alapfelszereltségnek, ami korábban feláras extra volt. Alapból jár a navigáció, automata kézifék, automata vissza gurulás gátló, start-stop rendszer, kulcs nélküli indítás.
Maradtam a gyári alap hifinél, mert nekem egy Sony hifi 0 forintot ér, nemhogy felárként 140ezret. Jól döntöttem, a gyári hifim jobban szól, mint a korábbi kocsimban a feláras Sony hifi. A menü egyszerű, gyorsan tanulható, a telefon kapcsolat tökéletes, a hang vezérlés nagyszerű, azóta nem is használok gombokat, csak ha nagyon muszáj. Egy kis csalódás van, az Apple Carplay: Ettől lényegesen többet vártam, a Ford gyári megoldásai használhatóbbak.
A téli csomagot mindenkinek javaslom. Ez a korábbi autómban is volt, de közben fejlődött a technika: Az ülésfűtés 3 fokozatú, így be tudjuk állítani a nekünk megfelelő fokozatot, ami maximumon csak pár percig elviselhető. A csomag része a kormányfűtés is, ami nekem korábban nem volt, így sokszor vezettem télen kesztyűben. Ez a probléma most megszűnt. Természetesen a Fordnál az első szélvédő fűtése is a csomag része, a téli reggeleket könnyebé téve. Jól, és gyorsan olvasztja le a jeget.
Összességében nagyon jó választásnak tartom, ár érték arányban a kategória legjobbja szerintem. Tökéletes családi autó úgy, hogy közben ad egy kis „dög”-öt apunak a hétköznapokban. A család minden tagja imádja.

Hibalista

- Egyik indexlámpában láttam páracseppeket, de ezt szó nélkül cserélték.

Ide hordtam szervizbe

Ford Petrányi

Értékelése: 10

Képek az autómról

Fenntartási költség (9) Évjárat 2017
Kényelem (10) Használati időtartam 1 év
Teljesítmény (10) Km vásárláskor 0
Megbízhatóság (10) Vezetett km 10000
Szerviztapasztalat (10) Átlagfogyasztás 7 l
Előző autója? Mondeo Következő autója?
Ennyire szerette (10) Megérte a pénzét? igen
Verdikt (9.8/10)  
 
Ítélet értékeléséhez be kell jelentkezned.
 

Ford Kuga 2013 (2013)

További ítéletek (9 db)

Szűkítés: jól megírt| képes| hosszú
Cím / Modell Időpont Hossz Km Ítélet Ért.

2 gyerekkel terepen

Kuga 2.0 4WD - 2013
2014.12.22 40000   -

A Ford mindenese

Kuga 2.o Tdci Titanium AWD - 2019
2024.02.20 125000   -

A legjobb vétel

Kuga 1,5 literes EcoBoost - 2017
2017.08.07 4000   -

Az ésszerű választás

Kuga ST Line, 2.0TDCi, AWD, 180LE - 2018
2020.02.06 30000   -

Benzinfaló csalódás

Kuga 1.5 ecoboost - 2013
2016.11.19 30000   -

Kényelmes, erős középkategóriás SUV

Kuga 1.5 Ecoboost Business Technology - 2019
2019.11.26 5000   -

Szerethető FORD Kuga 1,5 ecoboost!

Kuga 1,5 Ecoboost turbós-benzines - 2017
2017.09.02 4000   -

Vagány családi autó

Kuga 1,5 Ecoboost 150Le 2017 - 2017
2017.12.08 30000   -

Vidéki mindenes

Kuga 2.0 TDCi Powershift 4WD - 2016
2024.06.18 180000   -

Népítélet-kereső Népítélet-kereső

  • Fenntartási költség
  • Kényelem
  • Teljesítmény
  • Megbízhatóság
  • Szerviztapasztalat
  • Ennyire szerette
  • - Évjárat (mettől meddig)