Autók » Ford » Focus (2004-2011)

Focus 1.6

Nem kell félni a rendőrtől, mert lehet jó is.

2020-ban vásároltuk a 2010-es Mk2.5-ös fehér fóka kombit, a típus ismerője már sejti, hogy ez bizony rendőr fókusz volt. És bizony nem téved, tisztában voltunk ezzel már vásárlásnál is, de ugye nem kilométert hanem állapotot veszünk és milyen jól tettük. A 2 év és 30.000 km alatt semmi de tényleg semmi komolyabb meghibásodása nem volt. A Ford SHDA motorja nagyon megbízható és strapa bíró. Még a kombi kasznit is könnyen mozgatja még autópályázni is lehet vele, feltéve ha el bírod viselni a motorhangot. A 2 év alatt sok hibája nem volt egyedül a bendixet és egy világítás kapcsolót kellet cserélni. A kötelezőket megkapta 10.000 km-ként, nagyjából 20.000 KözPénzből megvan az olaj (Ford 5w-30-as olaj), levegőszűrő (Mann), olajszűrő (Mann) és pollenszűrő. Otthon cseréltük árok felett mivel nagyon egyszerű.

Az Mk2.5 fóka típushibái:

-fényszóróban a hyelzetjelző ''megperzseli'' a búrát belülről (ez egy zokniba dobott mágnessel plusz egy leheletnyi szélvédő mosóval kb. 10 perc alatt orvosolható

-motorháztető nyitó rudazat törése (nálam nem jelentkezett)

-csomagtartó mikrókapcsolója beázik (nálam kiszáradt működik)

-műszerfal forrasztásai elengednek/lepattognak és megbolondul az autó onnantól nem akar tovább menni (újra kell forrasztani MK2-es Facebookos csoportban foglalkoznak ezzel ország szinten többen is,kb 18.000-20.000 KözPénz, utána hibátlan)

Összegzés:

Szerethető és megbízható autó, biztos társ.

Aki a típuson gondolkodik ajánlom neki a MK2-MK2.5 Facebookos csoportot nagyon segítőkészek a fókások. :)

- Bendix - Világítás kapcsoló - Csomagtartó nyitó

Szerelő szomszédhoz