Autók » Ford » Focus (2004-2011)

Focus 1.6 3 ajtós

Megfizethető fiatalos társ

Németországból hozattam be, 3 ajtós világoskék autóról van szó, szemet gyönyörködtető volt és hál Isten műszakilag is rendben volt.

1.6 benzin, 100 ló, nem egy hűha, cserébe megbízható motor 5 gangos váltóval.

Beltérre mai szemmel is korrekt, ami kell az van benne, klíma, multikormány, nyilván komoly felszereltségnél mindenféle extra van, nekem Sport felszereltség volt, ez az átlagosnak mondhatóak közé tartozik.

Ülések kényelmesek, minden IS kézre áll ami az autó kezelését illeti, nagyon jó futóműve van, nem zajos pályán sem, dacára az 5 sebességes váltónak (azért egy hatost elbírna).

Olajat egészségesen csipegeti, fél liter kb. egy periódus alatt. Ez úgy gondolom egy 2005-ös benzines kocsinál rendben van.

2 negatív tapasztalatom volt, egyik fagydugó kirohadt, de konkrétan 100 forint és fél óra munka kellett az orvosolásához. A gyári kuplung elfáradt 186000-nél. Ennyi és nem több. Olajcserén kívül csak tankolni kellett, bejártam vele fél Európát.

Ha megbízható, kategóriához képest tágas, korrekt pénzért fenntartható autót keresel, akkor Focus.

Röviden összefoglalva nagyon szerethető, jó társ. Nem kell idegeskedned az alkatrész árakon.

Amire figyelj ha veszel: német-osztrák példányok az utak sózása végett rozsdásodhatnak, érdemes 1.6-os motort választani, 1.4-es nagyon gyenge ehhez a kasztnihoz, 1.8 és 2.0 szereti enni az olajat (tapasztalat). Ha teheted, várd meg míg találsz egy jó felszereltséggel megáldott darabot jó állapotban, de én úgy érzem az állapot a fő és nem az, hogy automata vagy manuális a klíma, de ez már csak magán vélemény.

Mivel 3 ajtós volt, lecseréltem egy Volvo S40-re caslád bővülés miatt, az életemet ráköltöttem és most újra visszaültem egy Focusba, csak 5 ajtósba. Igen, ez rajongás is a Focus iránt (nem véletlen, borzasztó jó autónak tartom), nem mellékesen egy ésszerű döntés ebben a kategóriában.

- Kuplung (186000-nél a gyári).

Magán.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2005