Masszív építmény
Szöveges ítélet
Tegnap vettem át a műszert (életem első autója!!), még nincs sok tapasztalatom. Ami eddig lejött:
- óriási kívül, belül
- erős, nyomatékos
- rövidek a seb.fokozatok
- zötyis utat nem bírja, de sima úton nagyon stabil
- nem lehet belülről nyitni a csomagtartót
- sokat eszik, eddig csak városi forgalomban: 10 l/100km
- nálam egyáltalán nem zörög semmi, sehol, pedig nagyon fülelek.
Formára nekem jobban tetszik a Focus I, de sajna ezt dobta a gép.
Később főleg vidéki utakra fogjuk használni, ott bízom egy 8 l-es átlagban.
Ha bírom tankolni, marad még egy darabig.
2010.04.26
Lassan túl vagyok az átírási procedúrán, mostanra sikerült megbarátkoznom az autóval. A fogyasztás is elég barátságos lett, vegyesben 7-8 l/100km körül megáll (autópálya: 6,5l, város: 8-9l, egyéb: 6-7l)
A tanksapkát kicsit hiányolom (EasyFuel), fura, hogy nem tudom lezárni sehogy a benzintankot. Na meg nincs hozzá pótkerék (csak defektjavító szett), és teljes értékű nem is nagyon férne be, csak szervízkerék. Nálam ez is fekete pont.
Más hibája még nem jött elő (kopp-kopp), nálam még mindig nem kopog, zörög, fulladozik stb. Remélem így is marad.
Újonnan nem venném meg ezt az autót (anyagi okokból), de egy megbízható használt példány szerintem megéri.
2010.06.24
3.000 megtett km után még mindig nincs rá komoly panasz. Megvolt a 60e km-es szervíz, nem jött elő semmi égető probléma.
A duplareteszt csak manuálisan tudom rárakni, távirányítóval nem, de remélem nemsokára megjavul, magától vagy szerelő által:)
2011.08.16.
Elhagytam a 15.000 megtett km-t, az autó megy szépen, teszi a dolgát. Újabb hiiba nem jött elő. A fogyasztás beállt szépen 7 literre, viszonylag kevés városi használattal, óvatos vezetéssel, néha kicsit jobban meghajtva. A 6. sebesség viszont nagyon hiányzik belőle:(.
2012.07.16
24.000 km megtétele után végre megjavult a kettős retesz, a biztosítéktábla cseréje oldotta meg a gondot. Egyik helyzetjelző izzó a napokban kiégett. Egy-egy apró zörej megjelent az utastérben, de még nem zavaróak. Egyébként semmi baja az autónak. Remélem ez így marad még sokáig.
2013. december
Eladtam. Nagyon sajnáltam, de a csomagtartója két gyerekkel már pici volt. Az utód egy 2010-es kombi dízel Focus lett.
Hibalista
- - izzó, már átvételkor, de nem én fizettem - - kettős zár - biztosítéktábla-csere megoldotta - - klíma elgyengülés 4 évesen - végül klíma hűtő csere megoldotta -
Ide hordtam szervizbe
Auto-Fort (Váci út) Márkaszervíz. Biztosítós javítás, ill. karosszéria átvizsgálás garancia fenntartása miatt.
Értékelése: 8
Másik szerelő értékelése
Ess - Ford Focus szervíz, Göd - a nagyon ajánlott kategória
Értékelése: 10
Képek az autómról
Fenntartási költség | (9) | Évjárat | 2007 |
Kényelem | (8) | Használati időtartam | 4 év |
Teljesítmény | (7) | Km vásárláskor | 56230 |
Megbízhatóság | (10) | Vezetett km | 37000 |
Szerviztapasztalat | (9) | Átlagfogyasztás | 7 l |
Előző autója? | - | Következő autója? | Focus kombi 1.6 TDCi |
Ennyire szerette | (9) | Megérte a pénzét? | igen |
Verdikt | (8.9/10) |
