Autók » Opel » Zafira Tourer (2011)

Zafira Tourer 1,4 Turbo 140LE Start-Stop Cosmo

Bevált darab

Lassan 1 éves lesz és nem bántuk meg, hogy ezt választottuk. Nem akartunk OPEL-t, másik márkákat néztük, sőt elsőre meg sem győzött, de mindennap örülünk, hogy ezt választottuk. Féltem, hogy hiányoznak belőle azok az apró extrák amik eddigi autóinkban benne voltak. Hát ennek az opel-nek semmi köze a régiekhez, minden benne van amihez hozzászoktunk, sőt időnként újakat is fedezek fel :). Iszonyat jó a motor komfortja (a diesel nem győzött meg), halk, erős, nyomatékos. A fogyasztása olyan, mint egy 1,4 szívóé, de ha kell megy is, persze ilyenkor 10-et is benyal, városon kívül 6 felett kicsivel. A minőség baromi jó, nem astra, inkább insignia. Viszont az összeszerelés és a hézagok itt-ott siralmasak. A futómű kicsit kemény, de legalább nem billeg. Nagyon jó a menetdinamika, ha már elindult. 1-esben kicsit lomha, de kettestől már mozog. Viszont a másodikba kapcsolást nagyon nehéz megszokni. Minden fordulatnál más kuplungozást igényel, különben bólint egyet.
Az extrák közül ami nagyon jó, a bluetooth, tempomat, holtérfigyelő, tolató kamera és radarok, USB/MP3, automata távolsági fény (nagyon jó a szenzora) jó a kerékpártató. Ami nem sokat ér az a navi. A premium hangszóróktól sem vagyok elájulva. Borzasztóan karcolódik a "B" oszlopot takaró lakk-fekete ajtódísz, az ujjunktól is karcolódik. Hogy lehet olyan anyagból, mint egy TV??? Az orra elég lent van, vigyázni kell, mert gyakran leér a koptató.
A start/stop egész jó, annak ellenére, hogy kritizálják, bár egy kicsit lassan éled fel a motor.
Ettől eltekintve újra ezt az autót venném, a verso és a touran közel sincs ilyen jó. Ellenfele inkább a scenic vagy a galaxy, de kinézetre nincsen párja.

- Eddig semmi

Még nem volt

Fenntartási költség (9) Évjárat 2012
Előző autója? auris Következő autója? turbo benzin only
Verdikt (8.8/10)

Opel Zafira Tourer 2011 (2013)