Autók » Ford » Focus (2004-2011)

Focus 1,6 Ti-VCT

Majdnem Mondeo

Nemrég megvettem eddigi legjobb autómat. Új Focus, 4 ajtós lépcs?shátú, fekete metál, ghia felszereltség, digit klíma, alu felni, SONY Hifi, bézs bels?. Nagyon szuper a kocsi. Másfél hónap alatt egyel?re csak kett?t láttam bel?le az utakon. A lépcs?shátú Focus hátulja eléggé hasonlít a Mondeo-hoz, viszont jóval olcsóbb. Az 1.6-os változó szelepvezérlés? motor elég dinamikus, a váltó nagyon jó, a kuplung is teljesen jó helyen fog, viszont a gázpedál és a fék túl közel van egymáshoz, széles cip?vel beakadhat a lábunk a fékpedálba, de hozzá lehet szokni. A futóm? szintén szuper, a macskaköveket meg se lehet érezni. A pillanatnyi fogyasztást hiányolom a fedélzeti komputerb?l, pedig a leírásban szerepel ez a menü.
Összességében meg vagyok elégedve, komoly, elegáns és megbízható autó szép bels?vel és küls?vel. Egyel?re nem tucatautó, kevés szaladgál bel?le az utakon, f?leg az új négyajtós változatból.

- A középkonzol feletti kis fakk ajtaja nem nyílik fel, valami rugó kimehetett benne. Elég szomorú, hogy 1 hónaposan tönkremegy. Persze garanciával meg lehet csináltatni, csak el kéne menni szervízbe.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2005
Előző autója? 214i Következő autója?
Verdikt (8.2/10)

Ford Focus 2004 (2005)