Autók » ZIL » 131 (1966)

131 MMZ555 billencs

V8 rakéta- nyasgem dízelek!

ZIL 130 billencs változata, papíron 130 lovas, a V8 szépen szól és nagyon megy. Megpakolva sem evett többet 30 liternél, de a 26-27L az átlag, 22 alá viszont nem ment soha. A dinamizmusa páratlan, szoci autó lámpától lámpáig soha nem volt ellenfél! Üresen 120, megpakolva rogyásig 110 volt a vége. A legendabeli 100 literes fogyasztás kamu, annyit legfeljebb a 131 6*6 verzió eszik felezővel nehéz terepen, persze rogyásig pakolva. Papíron 45literrel ment el, de csak azért mert mindenki lopta a benzint és eladta. a kilométerórába is sok belepörgött a szico nagyüzemi metódus szerint pl egy egész napos csendespihenő alatt, aztán egy kanna benzinért végigpecsételték a menetlevelet, hogy a munka papíron meglegyen. Na, ilyen stiklik miatt zabált sokat a ZIL, de a valóság ennél pozitívabb. És a dízel ellenfelek (IFA, Csepel, Rába) kikerülése sem okozott soha gondot még megpakolva sem, emelkedőn pedig ezek végképp elmaradtak a tükörben. A halála a sok lopás és üzemanyagárak emelkedése volt, mert akkor a gázolaj sokkal olcsóbb volt a benzinnél, bár abból is benyelt bármely vetélytárs ugyanennyit, csak hát a menettulajdonságok minden tekintetben elmaradtak a ZIl-étől. Aztán sokat leszázalékoltak (dízelesítette9, ezek a megrokkant vasak még ma is szenvednek útjainkon. Szomorú vége lett ennek a nagyszerű vasnak!

- Csak a kuplung egy szűk helyen megforduláskor, ugyanis elégett a sok csúsztatástól

Volán Tefu saját szervize

Fenntartási költség (4) Évjárat 1978