Nyomatékhegyek a három hengerből!
Szöveges ítélet
Én egyszerűen imádom a Wareszt! Amikor tanultam vezetni apámék egy sárga kombival riogatták az embereket. Már első útján hazafele (14 éves volt, 60000 körüllel az órában) észrevette nagypapám, hogy füstöl, de nem kicsit, így úgy döntött, hogy megküldi az autópályán. Nem tudom, milyen géppel mentünk mögötte, de mi 130-nál nem toltuk jobban, ő meg eltűnt. Otthon vígan újságolta, hogy már skálán kívül volt a mutató (skála 140-ig írva). Amit ez a gép nálunk kapott azt nem sok másik bírta volna. Négy mázsa táp a kidobott hátsóülés helyére, meg egy nyolcmázsás utánfutó a hátuljára. Ette is a gumit rendesen, mert elinduláskor mindig csikorgott a gumi, alig ért le a földre szerencsétlen. Ez a kombi tényleg tudott 140 fölött menni, ilyenkor szerintem horpasztotta a tankot, annyira szívta a benzint. Én a sajátommal 8-8,5 literrel eljárok, mert nem akarom a házat is magammal vinni.
Voltak bajai az szent, de nem is csodálkozok. A sok terepezés miatt, a dűlőút mindig rövidebb télen leszakadt a gumiharang a váltóról és belefagyott a hólé. (Padlóváltós volt a gép.) Apámék meg ketten berakták egyesbe, na ekkor tört el a kulissza, így még egy évig használtuk, aztán szegény megkapta a magáét, mert nem vette a sebességeket.
Sokak szerint nincs benne nyomaték, na ezek se nyomultak még Waresszel! A Megane-t ehhez képest üvegelni kell induláskor (mer az is van, de azt nem szeretem), sőt az 1,8-as dízel Fordnál is jobban lehet vele indulni, a negyediket meg 40-től elfogadja.
Miután a kombi többszöri töréskár után elkerült tőlünk, esküszöm megsirattam, vettem egy limót én is. Kombit akartam, mert ugye a motorok elfértek az előzőben, de csakis padlóváltóst akartam.
Nem csalódtam jól megy, egyszer eldurrantottam a motort, de elég olcsón felújították, akkor is én voltam a hülye, mert ki akartam égetni a gyerttyákat, motorkár lett a vége a maximális fordulatnak:-( Az igaz, hogy ha gyorsan kanyarodsz, akkor megbillen a kanyarban, de még akkor sem borult fel, amikor már csak három keréken ment. A kombi mondjuk inkább csúszott, mint borult. A rénszarvas tesztet azért nem vállalnám be. Az enyém most 21 rozsdásodik is több helyen, de közel sem annyira, mint a Fater 10 éves Fordja tette, az ugyanennyi éves Megane-on meg egy folt se, de ugye az garázsban áll.
Röviden ennyit, ha többet akarsz tudni a geppáról, írj a gtsuzukik@freemail.hu-ra, aztán megdumáljuk!
Hibalista
- Vízpumpa, hátsó fékmunkahengerek, féltengelyek, váltókulissza, hátsó ajtózár, ja és a gyertyákat gyakran cseréltük, de az kétüteműnél nem csoda
Ide hordtam szervizbe
Kisfalunkban, meg otthon a műhelyünkben javítottuk.
Értékelése: 8
Képek az autómról
Fenntartási költség | (10) | Évjárat | 1986 |
Kényelem | (9) | Használati időtartam | 4 év |
Teljesítmény | (7) | Km vásárláskor | 60000 |
Megbízhatóság | (9) | Vezetett km | 80000 |
Szerviztapasztalat | (10) | Átlagfogyasztás | 8 l |
Előző autója? | – | Következő autója? | Waresz vagy 5-ös BMW |
Ennyire szerette | (10) | Megérte a pénzét? | nem |
Verdikt | (8.4/10) |
