Autók » Wartburg » 311, 312 (1955-1966)

311, 312 312 (1966)

A tökéletes szerető: adsz és kapsz, de jó hobby!

Kevés használattál (havi 500-1000km) ez az autó tökéletes hobbyjármű. Keresni kell egy viszonylag jó állapotút nem szabad rá sajnálni a pénzt a vásárláskor, mert később többe fog kerülni. Én egy korrekt jó állapotút tudtam venni így csak az állapot konverzálás a jó kondíció megtartása volt a feladatom. Eredeti motorral, váltóval, 6Voltos rendszerrel.

Mit kapok ezért?
Tényleg úgy érezhetem magam, mintha valami iszonyú drága exkluzív autóban ülnék, amire mindenki felnéz, integet, mosolyog, mutogat vagy irigykedve, pillant az autóra, mint aki birtokolni kívánná! Csak nincs hozzá bátorsága vagy pénze. Pedig ilyen kötelező biztosítás mellett 5200ft/év bárki megengedheti magának. Persze mindenkinek van valami családi storry-ja ezzel a típussal, mindig hallgathatom, mikor megállítanak pár szóra.

Menetteljesítmény, fogyasztás:
Ha nem hajtod, mint az állat nap, mint nap akkor a gyújtást egyszer kell beállítani, nekem az óta nekem se volt vele gondom. 2005 nyarán bátran vágtam bele egy horvátországi nyaralásba ez oda-vissza 1800km volt. Az autó zokszó nélkül abszolválta a túrát az A1 autóúton fel tudtam venni a közlekedők ritmusát 100/110 km/óra. A fogyasztásom 7,5 liter volt. Persze télen a városban elfalatoz 10 litert is.

- Önindító, motor és váltótartó gumibak, akkumulátor csere, fék generál. Alvázvédelem pótlása.

Alfa sportklub

Sajatmagam

Fenntartási költség (9) Évjárat 1966
Előző autója? Scirocco Következő autója? A terv: VW-Lupo 3L vagy más dizel
Verdikt (7.2/10)

Wartburg 311, 312 1955 (1955 - 1966)