Autók » Volvo » V70, Xc70 (2000-2006)

V70, Xc70 V70 2,4 D5

Elpusztíthatatlan

5 henger, 163 LE, automata váltó, 8 literrel eljár (850-900 km/ tank), acélból van nem papírból, bármit elhúz, lehet ütni vágni, nem akar elromlani. Pedig már szeretnék egy másikat (öregebbet, nem fiatalabbat), de nincs szívem eladni. Agyoncsaphatatlan. Csak a benzin + gyufa végez vele! Rozsda nincs, 20 évesem még a kipufogó is gyári! Talán az utolsó autók egyike, amit még tartósságra terveztek. Alkatrész árak barátságosak, semmi extrém. 10e km-ként motorolaj, 60e km-ként váltóolaj csere, vezérlés 100e km-ként, (160e km a gyári előírás!!!!), a súly miatt talán a lengéscsillapítók előbb halnak meg mint egy Matizban, de röhejesen olcsók. (hátsó 10e / db, első 25e / db) Némi elektromos probléma adódik, pl.: központi zár, bal oldali hangszórók, ventilátor végfok de nem vészes. 350e km-nél azért már ki lehet csikarni belőle némi fekete füstöt, de hát ilyen a fókabébik sorsa. Kipusztulnak egy-egy komolyabb gázadásnál. Cserébe megy mint a mozdony. Kényelmes batár, ülések nem VW méretűek, hanem 2x akkorák! Csomagtartó ideális a családi nyaraláshoz, de ha ügyes vagy a 3 m-es deszka is befér, meg 17db, 25 literes vödör kültéri vakolat (kipróbáltam, építkezésnél jól jön).

- üzemanyagpumpa, központi zár, ventilátor végfok, kerékcsapágy

saját

Fenntartási költség (8) Évjárat 2002
Teljesítmény (10) Km vásárláskor 220000
Verdikt (8.9/10)

Volvo V70, Xc70 2000 (2005 - 2006)