Autók » Volvo » V60 (2010)

V60 1.6 D

A hidegprofizmus mintapéldánya

Az autóiparban dolgozom épp ezért nem igazán tud lázba hozni semmilyen autó, és egy olyat szerettem volna, ami semmilyen stigmát nem ragaszt rám, mindemellett kényelmes és megbízható. Nem vagyok hajlandó pátyolgatni azt, ami értem van, cserébe ő sem igazán vár el a kötelező körökön kívül többet. Talán a hidegprofizmus a legmegfelelőbb szó.
Az mai napig használom, a kopó alkatrészeken kívül semmit nem kellett cserélni rajta.
1.6-os dízel, sokat használom városban, de heti 1x pályázok is vele.
Kettőstömegűvel, részecskeszűrővel soha nem volt problémám.
6,5-7 literes átlagfogyasztása van.
Nem volt olyan élethelyzet, hogy ne lett volna elég a 1.6-os motor, autópályán kényelmesen 130-140-es tempóval halad, ha odalép az ember előzni vagy bármi, 160 körül is stabil csendes. Többel meg minek is menne bárki?
Nem zörög, nem csattog, az ülés olyan mint egy fotel. Télen-nyáron stabil, nem gondolkodik csak teszi a dolgát.
A telefon gond nélkül csatlakozik, streameli a zenét. Van benne navigáció is, de a Google maps korában teljesen felesleges.

Egyetlen negaítvum, amit fel tudok róni neki az a csomagtartó mérete. Lehet vele élni, feleségemmel és a gyerekünkkel kényelmesen beleférünk nyaraláskor, de ha jön a kistestvér, akkor váltanunk kell, vagy kell egy tetőbox.

Szélvédő esetleges cseréje drága mulatság, 150 ezer körül van a City Safety (városon belül automata fék), de létezik részleges casco szélvédőre és elemi kárra töredék pénzért.

- Bal hátsó ajtó zárat kellet cserélni, típushiba. 20 ezer forint volt a javítási költsége.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2011
Teljesítmény (8) Km vásárláskor 206000