Autók » Volvo » v40 (2012)

v40 D2 2.0

Szorgos VOL-E

Az autót fél éve használom, 3 évesen vettem, 17 évnyi Ford Focus tulajdonlás után. Bár szerettem az utóbbit, azért ez egy másik világ. Imádom az első perctől fogva (naná, másképpp miért vettem volna meg :-)
Minden porcikáján átsüt, hogy olyanok tervezték, akik értenek hozzá, akik tudják mi kell a felhasználónak. Az ülések fantasztikusan kényelmesek. A motor a Volvo saját tervezése, a sorozat leggyengébb tagja, de nagyon kezes. Nem vagyok versenyző típus, bőséggel kiszolgálja az igényeimet. Mindig várom az alkalmat, hogy vezethessem! Sikerült jó áron egy csomó extrával megkapnom, és ez nagyot dob a használati értékén.

Mínuszként néhány apróságot tudok említeni. A beltere nem való magas embernek, szerencsére nekünk jó. A beszállás nem könnyű, viszonylag alacsony az autó. A hátra kilátás elég korlátozott, erősen ajánlott egy tolató kamera. A navigációs rendszere lehetne kifinomultabb, időnként be akar vinni a sűrűbe, résen kell lenni. Szerencsére az adatbázisa frissíthető, negyedévente érhető el új. A csomagtartó nem túl nagy, négytagú család nyaralása már necces, valószínűleg a tetőre is kell akkor már valami.

- Megvétele után vittem egy szokásos éves szervizre. 80 ezer körül volt az egész, a legfőbb tétel az elég drága fajta olaj volt (50 körül).

Meg voltam velük elégedve. A netes vélemények alapján mentem hozzájuk.

Fenntartási költség (6) Évjárat 2016
Előző autója? Focus Következő autója? ki tudja azt?
Verdikt (7.8/10)

Volvo v40 2012 (2012)