Autók » Volvo » S80 (2006)

S80 2.5T benzin

2.5 turbó benzin 5hengeres hang, mi kellhet még?

Választás: majdnem 2 évig kerestem erős tágas kéziváltós benzines autót, és véletlenül bukkantam rá az S80 2.5T benzinesre. Előtte próbáltam Lexus IS200, Accord 2.4, Audi S4, Mercedes E300, Mercedes C250 et és még egy Clio Rs-t is. Sajnos egyik állapota sem volt meggyőző a próba körök után, szóval nagyon nehéz ebben az országban erős benzines kéziváltós kocsit venni. Véletlenül jött szóba a Volvo. Olvastam erről a 2.5Turbó motorról amit a focus RS-be is tesznek, és kipróbalás után az 5 hengeres hang és teljesítmény lenyűgözött. Megvettem és azóta is boldogan használom. Sajnos csak kb 5-8000km megyek vele évente, és így keveset üllhetek benne, de minden perce öröm. Nem érdekel a fogyasztása, de egyébként 11,5 körül alakul. Hosszú úton 9liter. Cserébe viszont 200le. Kétgyerekes apukaként a biztosáng is szempont. A próbált autókból a C250 Merci tetszett a legjobban, a hatsókerék hajtás miatt, de sajnos kéziváltós és rozsdamentes nincs a magyar piacon. Ez a Volvo már túl sokat nem fog veszíteni az árából, és normális benzines autó több már sajnos nem lesz. Csak ajánlani tudom. Az 5 hengeres motorhangot hallani kell és beleszeretni. Az ülései 2sec alatt magamra állítottam és 400km után is úgy szállok ki mint aki most indult. Extrái: fűthető-szellőztethető memóriás bőr ülések, automata ablakok, tetőablak, bixenon, és rengeteg kis finomság: pl: hátramenetbe kapcsolva tükör egy gombnyomásra állítja magát a padkához,
hátsó ajtóba is van palacktartó.
Hibáról nem tudok, talan a rögzítő-fék ami szokást igényel, mert egy 4. pedálal aktiválod, és nem egy karral. Dombon való elindulás még most is néha zavarba hoz, pedig már használom egy ideje.

- Semmi, kötelező folyadék és szűrő cserék. Vásárláskor vezérlés csere, árra már nem emlékszek de nem drágább mint bármi másra.

Saját szerelő Neszmély

Fenntartási költség (10) Évjárat 2007