Autók » Volkswagen » Touran (2015)

Touran 1,4 TSI BMT Comfortline DSG

Turbós Csapatszállító

2016 augusztusában vettük át az autót.Mivel készletes volt ezért nem kellet sokat várni rá.Körülbelül 2 millió forintnyi extra van az autóban mint például:ACC,metál fény,navi,bőr kormány,elsötétedő tükrök,LED 1 csomag, téli csomag, alufelni stb.Az 1,4-es motor jó párost alkot a DSG váltóval, minden hétköznapi szituációt meg lehet biztonságosan és kényelmesen oldani. Az autó dinamikája kimagasló főleg ha a nyomatékszegény 1,6-os elődhöz viszonyítjuk. A fogyasztás valamivel alacsonyabb mint az elődnél de természetesen a katalógus adat közelében sincs így 150-es tempónál 8,5 litert míg országúti andalgásnál 7 liter körül lehet autózni.Városi fogyasztásról inkább ne beszéljünk...
(10+)

Jó tulajdonságok:
Érős nyomatékos motor, gyors DSG váltó.
Okos elektronikai megoldások: start-stop,ACC, Front Assist, távolsági fényszószóró asszisztens,Auto Hold.
Tágasabb belső tér,jó anyagok, szép belső tér megvilágítás.
Agilis futómű,sportos kormányzás.
Halk motor, kevés szélzaj.
Jól működő bluetooth.
Kitűnő világítás(bár felárért).

Hiányosságok:
Néha feltűnő ciripelés,random zajok,recsegő kilincs.Gyengébb ablaktörlő konstrukció.Pazarló fényszórómosó berendezést nem lehet a menüből kikapcsolni.Első ködlámpa és hátsó indexlámpa lehetne LED technikás.Elátkozott zongoralakk berakás.

- Semmi

Fenntartási költség (5) Évjárat 2016