Autók » Volkswagen » Touran (2015)

Touran 1.5 ACT kézi váltó

Nagycsaládos autó pár kompromisszummal

A család bővülése miatt elérkezett az idő a kategóriaváltásra. Így hogy a normál személyautók nem jöhettek szóba, és az egyterűek termékpalettáját megtépázta a SUV-osodás, kicsit keserű szájízzel, de nekiálltunk a keresgélésnek. Milyen választás az ésszerű és a célszerű? Ez a kérdés motoszkált a fejünkben, a már gyér kínálat tükrében.
Igényeink egyszerűek voltak: viszonylagos kényelem, jó variálhatóság, könnyű és ésszerű kezelhetőség, Otto motor, kézi váltó, 4-hengeres legalább 1.5-ös motor és nem SUV. Ez a képlet volt, ami a Touran-t adta eredményül (Természetesen a konszerntudat fényében)
A döntés így is egy kompromisszum volt, hiszen a valósággal csak akkor szembesül mindenki, amikor már éli/hajtja/használja a járművet. Csalódásról nem fogok riportolni, de remélem pár jó tanáccsal a vacilálóknak igen. Mivel mindenki a pro és kontrát várja egy ilyen leírástól, így elkezdem megosztani az első benyomásokat, hogy megpróbáljak valaki meggyőzni, vagy inkább eltántorítani a típustól. A megbízhatóságról, majd az évek elteltével teszek fel frissítéseket.
Előnyök:
- halk motorhang ill. vibrációmentes alapjárat "üzem meleg" állapotban (indítás után pár perccel)
- jól pozícionálható ülések mind elöl mind középen.
- jól használható rakodórekeszek
- stabil telefontükrözés a középkonzolra - nem szükséges NAVI
- kedvező fogyasztás (6,5l vegyes, csak országúton simán 6l alá lehet vinni)
- nem zörög semmi
- nagy csomagtartó
- elődmodellhez képest valamelyest puhább rugózás. Köszönhető a /60-as gumiknak
Kontra:
- induláskor nyers motorhang
- CO2 spórolás elvitte a normális visszapillantó tükröket. Ha rendelsz, vedd figyelembe, hogy a holttér figyelő aranyat ér, így ne spórolj rajta.
- a kis motor és a hengerlekapcsolás miatt a tempomat országúti üzemben érezhetően használja a féket. Célszerű lenne a hengerlekapcsolást visszavenni, hogy legyen motorfék.
- vészfékasszisztens csak bonyolultan kapcsolható ki, pedig lenne hely a start-stop mellett. :-)
- a /60-as gumi miatt drágább gumiköltségek cserekor
- a 150 Lóerő nem győzött meg. Persze még csak a bejáratásnál vagyunk, így remélem hamarosan összébb áll a ménes.

Egyelőre ennyi, és remélem a pozitívumok évről évre csak bővülnek.

A lényeg, hogy nem bántam meg, és most sem döntenék másképp. Remélem a cserére megmarad még a modell, mert ha nem akkor bajban leszek...

Jó döntést!

- Szép is lenne

Fenntartási költség (9) Évjárat 2019
Kényelem (8) Használati időtartam év
Előző autója? A6 Következő autója?
Verdikt (8.8/10)

Volkswagen Touran 2015