Autók » Volkswagen » Touran (2015)

Touran 1,5 TSI Comfortline

Kosárlabda csapatszállító

Nem csak nagycsaládosként van szüksége az embernek méretes járműre. Mint kétgyermekes apuka szembesültem vele, hogy a gyerkőcök felnőnek és adott helyzetben már nem férnek el a kompact kategória hátsó ülésén. Egy koráslabda vagy kézilabda válogatott boldogan szembesül vele, ha a csapat zöme 180-190 centi feletti magassággal rendelkezik, de a család autójánál ez gyorsan szűk keresztmetszetet okoz. Hiába írják, hogy a kombi corolla, oktavia milyen tágas, ezekkel a magassági jellemzőkkel már nem nagyon tud az ember kényelmesen elülni egymás mögött. Még a közepes SUV-ok sem képesek megugrani ezt a kihívást (Tucson, Spotrage, Tiguan stb.)
A Peugeot 5008 majdnem, de a beépített asztalkája rettentő útban van és a könyöklő is hiányzik a középső ülésből.
A Sharan meg már túl drága. Így aztán majdnem meglett a kompromisszumos 5008, de akkor beköszönt a Touran ami kényelemben és motorikusan is (1,2 3 henger 130 Le helyett 1,5 4 henger 150LE) verte a franciát. Ráadásul a nagycsaládos biznisz miatt még készleten is volt, bár ugye ez a kedvezmény nem nekünk szólt, mert hát ugye mi csak 4-en vagyunk csak épp nagyok.
Az autó elmondhatatlanul kényelmes. Simán elautózik vele az ember 5-600km-et komolyabb fáradság nélkül. Bár manu váltós, az adaptív tempomat és a fékaszisztens jól segíti a kényelmes közlekedést. Az utastér hatalmas mérete mellett, még a csomitartó is fejedelmi (persze nem kihajtott 6-7 üléssel). Vígan elfér hátul a benga szetter ketrece és az utazótáskák. 1,75 alatt külömben még a pótszékek is kényelmesek, de ugye ezt mi nem nagyon tudjuk kihasználni :-)
Amit eddig tapasztaltam, hogy a széles szervíz intervallum miatt az olajszintre figyelni kell. Az autó jelzi is, de 10-15 ezer után már 0,5l utántöltés szükséges. Nem gondolom, hogy a cikluson kívül cserélgessem az olajat, gondolom nem hülyék találták ki Wolfsburgban a 30 ezres ciklust, és ismerősnél a G astra is elszaladt 16 évet és 350 ezer km-t motorprobléma nélkül ezzel az olajcsere periódussal.
Föleg hosszabb távú utazásokra használjuk, autópályán és országúton. Pályán a trafi határon belül autózva.
Azért gondoltam, hogy írok róla mert itt csak pár ezres futás tapasztalatokat olvastam és abból messzemenő következtetéseket nem lehet levonni egy autóra vonatkozóan.
Én korábban japánokkal futottam egy yaris és két corolla kombi kapott tőlem 2-300 ezer km-eket. Párhuzamosan a városi közlekedésre használok most is egy SXcrosst (azt nőtte ki a család) abban is figyel már 120 ezer.
Ilyen futás teljesítmények mellett óhatatlanul előfordulnak meghibásodások, de a japók alapból nagyon megbízhatóak voltak. A VW meg 4 év vagy 200 ezer km garit ad, ezért itt is bízom a megbízhatóságban.
Aki hasonlóan nagyban gondolkozik annak érdemes megnéznie a Tourant. Lehet, hogy kevésbé dizájnos mint a franciák (sőt elég jellegtelen), de kényelemben és használhatóságban szerintem föléjük nő. Konzorciumon belül is szerintem versenyképes a 7 személyes Tiguannal és Kodiaqal szemben, mert az utastere sokkal praktikusabb. A második sor 3 ülése tényleg teljes értékű és kényelmes, még felnőttek részére is. Motorikusan meg sokkal dinamikusabb a kisteherből átalakított Caddy vagy Stellanis-Toyota furgonoknál. A Sharannál meg jóval olcsóbb és kevésbé kisbuszos.
A Fordok mondjuk vetélytársak, de nekem a VW szimpatikusabb volt

- Még nem volt hiba

Porsche M5

Fenntartási költség (7) Évjárat 2021
Előző autója? Corolla Következő autója?
Verdikt (8.9/10)

Volkswagen Touran 2015