Autók » Volkswagen » Touran (2015)

Touran 1.5 ACT DSG

Ha az állam is segít, érdemes megfontolni

Nagycsaládos támogatással vásároltam az autót, egy olyan kivételes pillanatban amikor az ára megegyezett egy hasonló felszereltségű C4 Spacetourer-ével. A Touran mellett döntöttünk részben a VW konszern iránti bizalom miatt másrészt egyéb apró részletek miatt. A C4-el ellentétben a kalaptartó könnyedén elrejthető a csomagtérben, az Andorid autó USB csatlakozáshoz ésszerűbb helyen van, az ülések háttámlája lehajtáskor extra felár nélkül is egységes sík felületet képez.

Motor
Az 1.5 ACT DSG nagyon jó párosítás és mint oly sokan leírták, hogy automata váltó után sohasem térnének vissza a manuálishoz, én sem írhatok mást. A 150 LE nagy magabiztossággal viszi a kocsit, a DSG váltó pedig szépen teszi a dolgát. Az auto-startot csak akkor kapcsolom ki ha a dugóban lépésben lehet haladni, lámpák esetében hagyom hogy végezze a dolgát. Mégis jó, hogy a vezérlése külön gombbal a főkonzolon kapott helyet.

Vezetési élmény
Három gyerek hátul, ésszel járok, talán óvatosan. A kocsit élvezet vezetni, jó szolgáltot tesz az aktív tempomat, ami akár állóra fékez, a + gombbal pedig a kocsi újraindul így autópálya bedugulás esetén akár egy gombnyomással is követhető a forgalom. A ráfutásjelző egyszer szólt már, hogy nem fékeztem időben. Sávaszitensem nincs, ahogy hallottam ez nem feltétlenül baj.

Ergonómia
Skoda Octávia III-ból szálltam át így sok kapcsoló és belső elem ismerős volt, ennek ellenére kellemes meglepetés volt a VW-ban lévő sok apró részlet ami a Skodában nem volt. Itt tényleg apróságokra kell gondolni a menüben, részletekre a belső dizájnban mégis ezek a márkatársból átülve is kellemes meglepetések voltak.

A 7 ülés kialakítása nagyszerű. Az ülések egyszerűen állíthatók és a csomagtérben található extra tárólónak köszöhetően sosincs útban semmi. A beépített gyerekülés igazi varázslat, nagyon kellemes extra. A lábtér nem rossz de azért ha heten megyünk a második sort sem árt kicsit előbbre húzni. Az Octávia kombim 15 cm-rel hosszabb volt, ha ezt hozzáadták volna a Touranhoz véleményem szerint lérejött volna a tökéletes autó. Kár érte.

Ennek ellenére ma sem vennék mást és örülök, hogy a Touran - a támogatás indulásakor - még egyáltalán a modellpalettán volt. Szándékaim szerint hosszú éveken át szeretném használni. Erre mindenki legyint, hogy idővel úgyis lecserélem. Én mégis úgy érzem a Comfortline kivitel, az 1.5 ACT DSG mindent megad amire szükségem van. Ha pedig a 3 gyerek nem velünk utazik majd elsősorban, 15 év múlva visszaülök az aktuális Octávia kombiba, ha ez a modell létezik még majd egyáltalán.

- Eddig még semmi.

Porsche Buda