Autók » Volkswagen » Touareg (2006-2009)

Touareg 3.0 CRD

Még van mit javítani

Eddig egy 2005-ös Touaregem volt, 2.5 literes dízel motorral. Arról a vélemény a Népítélet megfelelő rovatában van. Most a kettőt hasonlítom össze, hogy a másoknak segítsek a vásárlási döntésben. Kezdem a motorral: a 3 literes common rail dízel jóval halkabb és jobban húz, ez természetes. Különösen az alsó sebességtartományban (60-100). 140 felett már nem jelentkezik nagy különbség. De ez a motor, nem a modellváltás eredménye. Fontos: sajnos sokat fogyaszt, a gyári értéket (vegyes 9,9), lehetetlen lenne produkálni. 11,5 alatt nem áll meg.
Aki régiből új Touaregbe ül át, ne lepődjön meg, hogy belül semmi sem változott. Csak a bordcomputer nagyobb, de sokkal rosszabb lett az áttekinthetősége. Egyébként ugyanazon anyagok, keveredve sok olcsó és drágább műanyag a műszerfalon. Túl sok illesztés, túl sok fajta műanyag. A hőtágulás továbbra is a Touareg fő ellensége: vadi új autónál is recseg, pattog a műanyag. Ez elfogadhatatlan. Az autónak még menni sem kell hozzá, hogy pattogjon a műanyag: elég ha a klíma (fűtés-hűtés) megy vagy a nap rásüt.
Az egyetlen észrevehető változás a korábbi és új modell között a futómű finomhangolása. Jobban veszi az egyenetlenséget, puhábban siklik pl. kavicsúton. Nem üt már annyira a keresztirányú úthiba sem. A légrugó a korábbival azonos, a comfort és auto üzemmódban továbbra sem észrevehető a különbség. Az off-road szintre emelve a légrugó továbbra is tompán puffan, ha gödörbe megyünk. Ezt is lehet még javítani.
Összeségében a 2007-es modell jól összerakott futóművével jelentősen javult, de a beltér minősége nem javult. Ez továbbra is egy nagy mínusz a Touaregnek. Kár érte, mivel egy jó minőségű, anyaghasználatú belsővel a legjobb SUV lehetne. Majd talán 2010-ben.

- Semmi.

Fenntartási költség (5) Évjárat 2007
Előző autója? Touareg Következő autója? Landcruiser
Verdikt (6.3/10)

Volkswagen Touareg 2006 (2007)