Autók » Volkswagen » Scirocco (2008)

Scirocco 2.0 tsi

Einmal Scirocco, Immer Scirocco!

Sokáig nézegettem a megfelelő második autónak valót....szóba került a mini cooper S, esetleg JCW, ki is próbálgattam őket, és szeretni való kis szörnyetegek, de itt most a KIS szón volt a hangsúly...sajnos nagyon pici és nagyon drága még használtan is... Valahogy az alattam lévő VW kereskedésnél megláttam egy golf 6 gti-t amit gyorsan ki is próbáltam. A motor brutálisan erős volt de maga a golf forma valahogy nem adta. Egyszerűen golf.
Ekkor láttam meg az jövőbeli autómat, a Scirocco-t. Ez tulajdonképpen egy szebb bőrbe bújtatott golf gti. Irány kipróbálni és a következő pillanatban már egy szerződést írtam alá....

Átvettem a kis fenevadat :) 2.0tsi 200ló. Először is többszörösen pozitívan csalódtam a gépben:
- Iszonyat jó hangja van amit nem vártam volna egy kvázi széria VW-tól, erről mindjárt linkelek is egy saját videót:

-További pozitívumok, hogy sokkal jobban megy mint ahogy azt először egy 200lovas motortól vártam. Szerintem a turbó miatt, mert egyszerűen nincs turbólyuk, mindenhol gyönyörűen, egyenletesen húz, és a motorhangja is hibátlan. Nekem egy kéziváltós verzió van ami ritkaság viszonylag, így a vezetési élmény is megmaradt.

- Fogyasztás...jó esetben számoltam volna 10-11literrel, merthát csodák nincsenek gondoltam én. Az új turbó motorokra jellemzően erre is igaz, hogy habár 8-9 alá nem nagyon megy be a fogyasztás, (kivéve 80km/h tempomat akkor 6l) de ha ütöm vágom városban akkor sem éri el a 10litert. Szóval igen nem fog 6litert enni mint egy diesel de szerintem ez teljesen elfogadható érték!

- Állítható sport funkció van benne amit aktiválva keményebb lesz a kormányzás, közvetlenebb a gázreakció, és a futómű is valamivel keményebb lesz. Ez is jó kis móka :) Viszont ha csak városi furikázás a cél akkor comfort üzemmód és a vesekövek a helyükön maradnak.

-Formavilág: Amit szintén vásárlás után konstatáltam hogy úgy megnézik mint ha ferrari lenne :) Gyönyörű a formája, sportos, elegáns... Viszonylag ritka, mert alapvetően drágább mint egy golf.

-Csomagtartó. A fent említett minihez képest őrült nagy, objektíven nézve teljesen elfogadható, az egyetlen hátránya a kis csomagtérajtó, amin nehezebben mennek be a nagyobb dolgok vagy magasabbra kell emelni egy bőröndöt mint egy normál autónál. Egyébként 2 személy tökéletesen elfér benne.

-Apropó két személy...ez is szempont volt a vásárlásnál, hogy igazán kupé kéne, de olyan, amiben van a kollégám szerint két "Nofallsitze" magyarul, végszükség esetére van két hely hátul. A sciroccoban két sport kagyló ülés van hátul, ami iszonyat élményt nyújt még a hátul ülőknek is! Az igazsághoz hozzátartozik, hogy 190centinél magasabbaknak a feje hozzáér a plafonhoz mert csapott a scirocco hátulja és a fejtér nem valami sok. A lábtér viszont teljesen elfogadható. Én befértem a magamhoz beállított vezetőülés mögé simán.

-Extrák: Panoráma tető...sajnos nem elhúzható, csak billenthető. Jobban örültem volna ha el is lehet húzni, de hát ez van. Amúgy maga az üvegtető feeling nagyon jó :) én imádom nincs klausztrofóbiád az autóban.
Érintőképernyős navi, Dynaaudio hangrendszerrel. Ezt tudom ajánlani, a navi teljesen használható, nem gagyi, pontos, okos. A hangrendszer hibátlan, a Dynaaudio system brutálisan tisztán szól, igényes rendszer, mint az audikban a bose. DSG váltó nincs benne, ennek speciel én örültem mert a DSG-nél jobb váltó nincs a világon (ha nincs vele baj) de egy használt autónál én csak lehetséges plusz hibaforrásként látom, amit nem két fillér javítani!

Tervek: ha úgy alakul akkor vagy Digitec, vagy ABT chip kerül bele amivel egy 40-60lóerő növekedést lehet elérni amit egyelőre szükségtelennek érzek, de ki tudja...

- Eddig egy klíma nyomás érzékelő ment tönkre. Garanciális javítás volt.

Tauwald Auto - Erlangen

Fenntartási költség (6) Évjárat 2008
Előző autója? C220 CDI Következő autója? Scirocco R ABT
Verdikt (8.4/10)

Volkswagen Scirocco 2008 (2009)