Autók » Volkswagen » Polo (2009)

Polo 1.2 TSI 110 hp DSG

Pofás autó zavaró hibákkal

Tavaly vettem át az autót, nagyon vártam, mert még nem volt DSG-váltós autóm, és sok jót hallottam róla. Tetszik a Vw összeszerelése, és hogy semmi nem nyikorog belül, nyugalom van, korábbi autóimban ki nem állhattam, hogy nyikorgott valami. Prémium kisautótól nem is várható más, de az elmúlt fél év alatt azért pár dolog eléggé zavart:

-Egyik a DSG váltó. Sajnos nem mindig tudja, mit akar. El akarok indulni gyorsabban egy kereszteződésben, vár-vár-vár, erre mégjobban megnyomom a gázt, mert nem megy, erre visszavált hármat és hátbarúg...de addigra már nem kéne, mert átvánszorgok a kereszteződésen. Ha kicsit gurulva indulok el, vagy sportmódba teszem, kicsit javul a helyzet. Remélem jön valami programfrissítés hozzá. Már értem, miért írják a tesztekben, hogy a DSG-TSI párosítás nem valami jó, inkább dízellel kell megvenni.

-A másik a fogyasztás. Volt már 1.2 tsim, a régebbi típus(Euro 5ös), nem evett keveset, kb 7 litert város és országúton fele-fele arányban használva, de nem vagyok lassú típus, elfogadtam. Ez pedig, ami a továbbfejlesztett, már Euro 6-os motor, 7,5-8 litert kajál ugyanolyan vezetési stílus mellett.

-A megfelelő üléspozíció megtalálása sem egyszerű. Hosszú lábaim vannak, így a kormány vagy messze van, vagy a lábaim vannak a nyakamban. Magasaknak nem ajánlom, emiatt legközelebb már nagyobb autót választok. A sportülés meg valahogy vállban szűk, pont nem fér bele a vállam kényelmesen, pedig nem vagyok kigyúrva.

-Sajnos járó motornál, és leállítás után még pár percig hallható a katalizátor(?) kattogó hangja. A szervizben azt mondták, ez normális, de azért egy prémium autó ne kattogjon...

-Amit még nem értek, az a Mirrorlink funkció elérhetetlensége. Már majdnem egy éve megjött a modellfrissített Polo, amit ezzel a funkcióval reklámoztak, ehhez képest még mindig nem elérhető...

-Aki esetleg szereti, ha az autó jó vezetési élménnyel rendelkezik, ne ezt válassza, de a többségnek bőven megfelel.

- Egyenlőre semmi.

Fenntartási költség (4) Évjárat 2014
Előző autója? Polo Következő autója? Leon ?
Verdikt (5.5/10)

Volkswagen Polo 2009 (2010)