Autók » Volkswagen » Polo (2009)

Polo 1,2 TSI Confortline

Kiváló kompromisszum II

Ez a "Kiváló kompromisszum" c. bejegyzés frissítése, mivel másképp nem megy. Részletek : ld. hibalista.

- A kocsi a típushibák javítása után "kiegyensúlyozott állapotúnak" tűnik, megy, teszi a dolgát, úgy tűnik jobban egyben van, mint újkorában, én a fogyasztását akkor sem tudom átlag 5,7 felé vinni, ha hosszabban megyek vele 140 km/h-t.

- Az alább részletezett turbóvezérlő-csere és hasonlók azért bosszantóak, mert 1 perc kiütni a computerből a hibát a szervízben és a kocsi nem túlpörgetve simán használható nélküle hónapokig (sajnos a tempomat nem megy ilyenkor). Viszont mikor a hiba jelentkezik a motorvezérlő azonnal letilt és a kocsival gyakorlatilag lehetetlen közlekedni.

- Tempomatot megkedveltem, bár a hosszú leejtőkön továbbra is kinyomott kuplunggal vitorlázok. Ügyes, prezíz szerkezet, nagyon pihentet.

- Következő szervíz 112.000-nél lesz, kézifék nagyon fent fog (hegyen lakom), rendszeresen megy bele plusz 1-1 l. motorolaj, plusz 1 liter hűtőfolyadék utántöltve a szervízeken felül.

- - Garanciális turbócsere - - Garancián felüli turbóvezérlő (vagy mi) csere (Volkswagen 03F198725C REP.SATZ ), több mint fél évet vártam az alkatrészre: Típushiba, (szinte) minden Polot érint, ezért lett belőle európai méretű (HU, FR, CH) készlethiány. A VW-től korrekt lett volna ingyér cserélni, mikor rájöttek, hogy alapból silányra gyártott az alkatrész, vagy legalább megszervezni a korrekt utánpótlást. - - Kb. 5,5 évesen, az akksi végfázisában kb. 90.000 kilométernél meghalt a cockpit. A szerelő Svájcban kiadós nyaklevesekkel (!)l élesztette újra, mint a régi tévéket. Szerinte VW és Audi típushiba, de a magyar szervíz még nem tapasztalta. Utóbbinak lehet igaza, mert az akksicsere után a hiba nem jelentkezett soha többet és nem kellett máig sem az "azonnal ajánlott" cserét meglépni. - - Baloldali első ajtónál az elektromos ablakemelők vezérlését végző 4 gombos kapcsoló kipurcant (kb. 90.000 km). (Pont, mint a Polo 3-nál. Pedig alig használtam, nem sikerült tartósabbra tervezni.) - - Két hátsó tárcsafékcsere rohadás miatt cserélve (kb. 80.000), állítólag érzékeny arra, ha folyamarosan füvön parkolunk a kocsival.

Óbudai Autójavító

Fenntartási költség (9) Évjárat 2011
Előző autója? Polo III Következő autója?
Verdikt (8.9/10)

Volkswagen Polo 2009 (2010)