Autók » Volkswagen » Polo (2001-2009)

Polo 1,4 Comfortline Ice

Kap még egy esélyt, aztán mehet...

Az első saját autóm, így nehéz szembenézni a hibáival, de a testi épségem miatt MUSZÁJ!

Kezdjük a jóval:
robbanékony, fürge, jó a féke, imádnivaló a váltó, tetszetős a megjelenése.

Rossz:
-első perctől kezdve a bal hátsó fütőműben kopog valami, 20 (húsz) km, 45 percnyi használat után valami rossz menets anyacsavar GARANCIÁLIS cseréje;
-mintha balra húzna a kormány - "csak úgy érzi, kisasszony";
-8.000 km - ablaktörlő leáll a zuhogó esőben, vidéken - a lapátmozgató motor cseréje - azóta rendben, de a bal spriccelője inkább az autó tetejét mossa;
-13.000 km - kormány forgatásánál valami kattog - kétoldali, első toronycsapágy csere - azóta rendben - ezzel egyibőben visszarendelték valami futómű-ketyere cseréjére;
- 31.000 km - 90-100 km/h -nál már bizonytalan az autó, csúszkál? - váltsunk téli gumira - még mindig csúszkál, vagy inkább riszálja a fenekét??? Igen - hátsó lengéscsillapító - a műszaki vizsgán megbukott volna, olyan értékeket köpött ki a mérő!!!
- apróságok: izzók folyton kiégnek, valami kopog a futóműben hol itt, hol ott, a szervó néha kihagy.

Adalék: ez az autó csilli-villi női autó. Nincs agyonhajtva, jó minőségű utakon jár, a csomagtartó eddigi legnagyobb rakománya 30 kg volt, csak én vezetem, már 2x cseréltettem olajat. Vigyázok rá. Munka eszköz, azért vettem új autót, hogy a tankoláson kívül ne kelljen másra figyelnem.

Most már nem bízom benne, félek benne...

- ablaktörlő motor, toronycsapágy, lengéscsillapító, (izzók, szervó ki-kihagy)

nem kívánok nyilatkozni
Viszont amikor más összetöre, a márkaszervíz profi módon intézte a kárrendezést!!!

Fenntartási költség (7) Évjárat 2005
Előző autója? Astra classic Következő autója? Volvo, vagy Toyota
Verdikt (5.3/10)

Volkswagen Polo 2001 (2005 - 2006)