A kis Ezüst
Szöveges ítélet
Első autó révén nagyon meg vagyok elégedve, a vásárlás után úgymond kötelező szervizeket megcsináltattam rajta. Az előző tulaj némi hiányosságokat hagyott hátra, pl.: elég merész dolog a vezérműszíjat nem cserélni az előírt km-óra állásnál,90ezer helyett 135ezer nél volt csere (!) ( a szervízben azt mondták,csoda hogy nem szakadt el eddig).
Első választásom egy 1,4-es 60 LE Polo lett volna, de adtam inkább a teljesítményre, így jutottam ehhez a kocsihoz,nagyon jól megy, városban használom javarészt,ha odalépek a gázra,nagyon tud menni,kettesben nagyon húz,gyors indulásoknál nagyon fürge. Amikor vettem, kicsit el volt lustulva,talán az előző (hölgy) tulajdonosa nem nagyon hajtotta.
A fogyasztás is nagyon jó,7 körüli városban,kívül 6-6,5.
Mivel nyár kellős közepén vettem, megrémített, hogy nincs benne klíma,ami mára már nem hiányzik (talán azért mert jön í hideg,jövő nyáron majd visszasírja az ember).
Bosszantó volt viszont hogy elromlott az utasoldali ablakemelő,megnézték szervizbe,kiderült motorhibás,cserélni kell. Amit nem csináltattam meg, kárpótolt némiképp az elektromos tető, de tavaszra rendbe hozatom.
Összességben meg vagyok elégedve az autómmal,gyönyörű ezüst metál színű, sokan mondták már, olyan mintha új lenne, tényleg nagyon szép,a külsején némi hibák pár karcolás,és az első lökhárító alatt némi javítás látható (valószínűleg elüthettek valamit vele), de nem nagyon látni.
Belül nagyon tetszik az elrendezés, könnyen kezelhető műszerek,az ülések nagyon kényelmesek,minden apróságra adtak a gyártáskor - ez látszik - és tetszik - .
Hibalista
- -vezérműszíjcsere volt rajta 135ezernél (70ezer ft, az előző tulaj elfelejtett cserélni 90ezernél, elég nagy felelőtlenség volt)
- -jobb első ablak nem működött, valószínűleg csak motort kell cserélni,ami gyári kb. 45ezer.komplett szerkezet (motorral együtt, utángyárott 62ezer)
-
Ide hordtam szervizbe
márkaszervizről egy ott dolgozó ismerős lebeszélt,igy egy szerelőhöz vittem - jo munkát végzett a javításoknál - márkaszervízt nem ajánlom senkinek (garancia lejárta után)
Értékelése:
Képek az autómról
Fenntartási költség | (8) | Évjárat | 2001 |
Kényelem | (9) | Használati időtartam | 0 év |
Teljesítmény | (8) | Km vásárláskor | 0 |
Megbízhatóság | (9) | Vezetett km | 0 |
Szerviztapasztalat | (8) | Átlagfogyasztás | 6 l |
Előző autója? | – | Következő autója? | Polo GTI |
Ennyire szerette | (9) | Megérte a pénzét? | nem |
Verdikt | (7.6/10) |
