Autók » Volkswagen » Polo (1994-2001)

Polo 2001 1.4 (16v 75LE) Comfortline

"Izom" polo (6n2)

Tavaly került sor az autócserére, 1992-es évjáratú 1.1-es Ford fiestát cseréltem le. Márkahű akartam lenni, és Focus-t, meg Mondeo-t néztem, Majd új Suzuki Swift II, de nem vállaltam be a hitelt, hanem a meglévő pénztből vásároltam.

Így bementünk a Ford márkaszalonba, használtautókat néztünk (márkahűség miatt). Ott állt szinte ágaskodott, hogy vegyem észre, megtörtént... Egyből beleszerettem, elsőre a műszerfalába (kör alakú sportos, gyönyörű világítású), meg az első lámpájába, gyönyörű állapotába kevés km: 42265, majd az egészbe.

2006. december 29-e óta van nálam.
Nagyon szeretem, iszonyatosan megy, lámpánál kevés ellenfele van (1.8-as tól felfele), utánna is nagyon húz tiltásig.

Felszereltsége is jónak mondható: szervó, elektromos ablak, tükör, fűthető tükör, ABS, 4 tárcsafék (gyárilag), ködfényszóró, 2légzsák.... a klimát sem hiányolom belőle, mert azt megérezné, ez így jó ahogy van! :)

Még nem igazán romlott el rajta semmi, nem nyúltam hozzá, csak utántöltöttem, amit kellett, téli átvizsgálás, szivargyújtó csere (megvételkor sem működött), váltó olaj tömítés csere (megvételkor is így volt) (5000 ft volt összesen).

Fogyasztása: szigorú város: 7,5-8,0 liter/100km, nem durván, de elég sportosan használva. Szerintem ez jó. Igazi "kis" városi autó. Futóműve is jó: 15-ös alufelni, 195/50-es gumi van rajta, téten: 14-es acélfelni 185/55-ös (gyári felni).

Néhány bosszantó apróság: Nyitva csomagtartó visszajelző egyszer kb 1-2 hétig égett (esős idő), de utána magától megjavult, azóta is rengeteget esett, de semmi hiba. Megvételkor az ablaktörlő nem negedelmeskedett új gazdájának, de 1-2 nap után újra jó, azóta is tudom irányítani.

Nagyjából ennyi.
Összegezve: Ennél jobb vétel nem is lehett volna!!!

- Még semmi.

ROAG Kft. Debrecen