Autók » Volkswagen » Phaeton (2002)

Phaeton 4,2 V8

Egy félresiklott élet is lehet csodás vele!

Gyermek korom óta Mercedes rajongó voltam, de egy 1995- ben három napig bírtokolt 280 se amerikai változatot leszámítva amelyiknek papírjai nem voltak igazán tiszták,sohasem volt Mercedesem!
Az idő múlásával az anyagi helyzetem megengedte, hogy E mercedest vásároljak magamnak még ha nem szalonból is.
A kiválasztott autóhoz vezető úton hívott a tulaj, hogy nem ér rá mert Ferihegyen van az autó és nem tudja kihozni...

Na itt siklott félre az életem!
A visszaúton megálltam egy kereskedésnél, melynek már napok óta nézegettem a hírdetését egy VW Phaeton-ról. Meglátni és megszeretni- na az nem ment ilyen könnyen -mert kívülről a Mercik szebbek, de a behatolás és az első kör után már a külseje is csodálattal töltött el.
V8-as benzines 4.2-es automata 6 fokozatú,összkerekes és főúri kényelem mindenhol.
Birtokoltam régebben egy Rover 820 si full-full autót amit máig visszasír a család, de az a fasorban sincs hozzá képest.

Menettulajdonsága: egy Honda CB 1300-as motorom van ami 116 NM-es és 3 másodperc alatt van százon!de az autó gyorsulása így is, hogy hozzászoktam a hűbazdmeg kategóriához lenyűgöző. Induláskor, teli gáznál mintha a hathuszas gyors katapultálna ki, ami 200km/óráig kitart.!
A futómű beállítások a hajótól az ariel atomig mind választhatók és a légrugók...
Az autó teljesen full-full extrás a telefontól az autómata naprolón át a hátsó ülések hűtés-fűtés-maszírozásáig.

Fogyasztása: akit ez érdekel az fölöslegesen olvassa ezt az írást!

Hibái: Az utólag beszerelt (hát persze, hogy az) radar és lézer detektor valamiért mindig kikapcsol, és a gyári navigáció melyhez minden europai ország CD-je megvehető csak Magyarország nem létezik a Németek szerint(!)így egy igo limusine szofvert kell használnom itthon.

A következő is ez lesz, hátha addig az új ára elmozdúl így felextrázva a 35000000 millió forintról ami valjuk be irgalmatlanúl sok pénz egy autóért.

Mindenkit csak rábeszélni tudnék egy próbakörre, ami nem kerűl pénzbe, hátha több jönne belőle szemben velem az úton..

- Radar detektor

Fenntartási költség (1) Évjárat 2007