Autók » Volkswagen » Passat (2014)

Passat 2.0 BITDI 4MOTION

Bizurbo családi szállító

Egy b7 140 lovas autót cseréltünk b8 Passat variantra. Ez már önmagában is előrelépés, de a 239 lóerő, az 500 nM nyomaték és a 4 motion kombináció nagyon ütős összeállítás. Ez egy másik szintje az erős családi autó kategóriának. A TFT kijelző nagyon hasznos dolog, minden előtted van a műszerfalon. A menetteljesítménye semmihez sem hasonlítható, a dupla turbo, repíti a bódét.
A négykerék hajtás elég komoly kigyorsításokat enged meg, az auto sokkal stabilabb mint az elődje volt.
Komoly vezetési élmény, még egyenlőre tesztidőszakot élünk
Nehezen megunható a gázra lépéskor jelentkező tolóerő élménye, ezért első napokban nem is volt 8 liter alatti fogyasztás, de átlag 7,5-el lehet közlekedni vegyesben, haladós tempóval. Nagypapásan eco üzemmódban 5.5liter de ezt csak egyszer próbáltam, ez a járgány nem arra való. A B7 en 16"-os felnik voltak, erre nem fér rá a féktárcsa mérete miatt, de nem is állna jól rajta ezért a téligumit is 18" erdeti felnin hagyjuk aztán tavasszal meg veszünk rá másik szettet.
az biztos hogy aki családi járgányt akar , és erőset az bizony ezt válassza,

- Vásárláskor körbe féktárcsa és fékbetétcsere, illetve vezérlés csere

Berta vadász

Fenntartási költség (9) Évjárat 2016
Kényelem (10) Használati időtartam év
Előző autója? Passat b7 Következő autója?
Verdikt (9.7/10)

Volkswagen Passat 2014 (2015)