Tipikus népautó a Népautótól
Szöveges ítélet
"Ezek romlottak el rajta" bekezdéshez nem írtam semmit, mert valóban nem romlott el rajta semmi, DE azért vannak "jelenségek":
- néha pár belső világítás irányítópanel elmegy (mintha a hideggel és esővel lenne kapcsolatos) eddig 3-szor történt.
- tempomat néha magától kikapcsol (ez is hidegben) 4-5-ször fordult elő.
- egyik hátsó elektromos ablak kis ideig nem működött aztán erőt vett magán és megjavult.
* elfelejtettem: volt egy generátor javítás 15 000 Ft.
Második tulajdonos vagyok, és tudom az autó előéletét eddig cseréltek rajta:
- kettős tömegű lendkereket, ára: drága, heget hagy a pénztárcán (ez újabb autóknál lényegében már kopó alkatrész?).
- izzítógyertyát szereti enni rendesen, bár sok a városi használat és indítózás. Szerencsére ez filléres (évi 1-2 db).
Pozitívum, hogy nagyon jól fogyaszt mégis viszonylag nagyobb autó feltételezhető biztonsággal. 100 km/óránál 2000-et pörög a motor (6 sebességes, 130-nál 2400-at) ilyenkor úgy érzi az ember ha olajat cserél a világ végére is elviszi. Könyöklővel kifejezetten kényelmes ülni benne és vezetni is (100kg, 190 cm). Hátul is remek a kényelem, és hatalmas a hely. A fékek lassan kopnak, 250 000 km-en túl sem füstöl.
Negatívum: xenon nélkül a veszélyesen gyenge a lámpája. Lehet, hogy már nagyon karcos, de akkor meg nem műanyagból kellett volna készíteni a búrát. Imád párásodni, annyira nehezen szedi le az ablakról a párát hogy hihetetlen, de hosszú utazás után is marad a hátsó oldalablakokon. Légkondizni meg nem szívesen szeret az ember mínusz 5-ben. A rádió nem a legjobb minőségű. Tompán szól, fejegységet meg nem érdemes lecserélni a gyáriról valami csilli-villi parasztvakítósra... Hidegben olyan hangja van mikor beindítja az ember mintha fájna neki az élet, nemhiába, nem a legszebb hang a PDTDI. A motor nagyon nyomatékos, de csak olyan 1500-2500 között, alapjáraton lefulladós. Tehát a régi előkamrások vagy sima injektorosok szépen alapjáraton is elhúzták az autót, az újak meg a végtelenségig pörgethetők. Na ez a kettő között van valahol.
Összeségében meg vagyok vele elégedve, hibái néha bosszantók de velük lehet élni. Nagy pénzt nem vett ki a zsebemből bár ez köszönhető a szerencsés vásárlásnak (nem is kéne ezt leírni ha mindenki valós km állással hirdetne). Fenntarthatósága messze fölülmúlta az elvárásaimat, szívesen vezeti és utazik vele az ember. Baráti, ismerősi körben történt már egy-két dízel zsákutca (2.0 PDTDI, 2.0 PDTDI mégegyszer, 320d, 330d, 530d), viszont ha nekem ennél rosszabb autóm nem lesz az elősegíti a kiegyensúlyozott agyérgörcs mentes hosszú életemet.
Ha valami elromlik rajta leírom...
Hibalista
- - generátor javítás 15 000 Ft
Ide hordtam szervizbe
Értékelése:
Képek az autómról
Fenntartási költség | (8) | Évjárat | 2003 |
Kényelem | (8) | Használati időtartam | 2 év |
Teljesítmény | (7) | Km vásárláskor | 220 |
Megbízhatóság | (7) | Vezetett km | 40 |
Szerviztapasztalat | (8) | Átlagfogyasztás | 5 l |
Előző autója? | Clio 1.5 dci | Következő autója? | Phaeton jól néz ki... |
Ennyire szerette | (9) | Megérte a pénzét? | igen |
Verdikt | (8.2/10) |
