A projekt az IHM támogatásával jöhetett létre. Írjon ítéletet! Írtam, de hogyan szerkeszthetem?

Ha az indapass elötti időkben írtam ÉS megadtam az email címet.

Az ítélet alján lévő mezőbe írja be azt az email címet, amivel egykor írta az ítéletet. Ekkor egy emailt kell kapjon a további teendőkkel.

Ha nem adtam meg emailt, vagy már nem tudom mit adtam meg, esetleg megszűnt az a cím.

Írjon a nepitelet@mail.totalcar.hu címre, ahova küldje el a probléma leírását illetve az ítélet linkjét.

Már indapassal írtam az ítéletet

Ekkor az ítélet alatt megjelenő sárga indapass boxon keresztül kell belépnie. Belépés után az ítélet alján lévő linkre kattintva szerkesztheti azt.

Autók » Volkswagen » Passat (1996-2000)

Passat Variant 1.9 TDI Trendline 111LE/81kW 

Az ítélet értékelése
5,0(2 db)

Elnyűhetetlen 1.9 TDI csodaautó UPDATE!!!2014.05.06.

Szöveges ítélet

Opel Astra Caravan 1,7 TD 68LE-s autó után vettem ezt a gépet.
Mondanom sem kell, hogy hatalmas előrelépés.
Elképesztő a nagyobb teljesítmény/kg arány, és ennek fejében még kb. 0,5l-rel kevesebbet fogyaszt 100km-en.
Egy darabig meg volt mind két autó, és nagyon szerettem az Astra-t is, de százszor fapadossabb, mint a Passat.
2008.áprilisban vettem a Passatot, a lényeg annyi volt, hoyg nagyon nehéz jó állapotút találni, hát nekem sikerült, bár az országot jól be kellett járjam érte.Csak nagyfelszereltségűt érdemes venni.Én Trendline-t kerestem a sport belső miatt. PDTDI-ket kizártam, mert sok a gyíkjuk és csak 5 LE-vel erősebb.Esküszöm az AFN motorkódra (81kW/110LE).
Aki ilyen kocsit vesz, 20eFt-ért tud venni hozzá TuningBOX-ot.
Hatás:brutál megvadul tőle a kocsi
Fogyasztás: Bp-en dolgozni járok vele és általában a rakparton pirickálok vele, így a napi 26km oda-viszza úton 4-4,5l/100km átlagot szokot csinálni, ez 50-70kmh-ás tempot jelent és szinte folyamatos autózást.Országúton 110kmh temponál 4,9l/100km.Sokat járok Erdélyországba, ilyenkor 4,9-5,2 között mutat a board, ami fedi is a valóságot 700km-t kb.9-10 óra alatt szoktam lenyomni.A tankjába 63liter körül fér az olaj,ezzel 1235km-t teszek meg. Fontos dolog hogy a CW=0,27--> ami brutál jó légellenállás tényező egy kombitól. Ezáltal tud ilyen gazdaságos is lenni.
Nagyon sokat olvastam és fórumoztam mielőtt kiválasztottam ezt az autótípust, de úgy gondolom, hogy nincs értelme újabb kocsit venni,mert ezt a kocsit olyan jóra csinálták, hogy azt még maga a VW konszern sem gondolta szerintem.Vettem hozzá egy tuningBOX-ot,hatás brutális, fogyasztásban annyi érződik amennyivel a board kevesebbet mutat (kb. 1 literrel) az a valóságban 1 literrel több fogyasztás.Idióta hamis reklám, hogy a chiptuninggal kevesebbet eszik az autó,de könyörgöm aki tanult fizikát tudhatja, hogy több energiát csak több tüzelőanyaggal lehet elérni.Ugyanannyi üzemanyaggal úgy lehet több lóerőt kinyerni, ha gyár áttervezi a motort és hatásfokot sikerül valahol növelniük.
Vissza a kocsihoz...a belseje klasszikusan szép, nincs agyoncicázva, de nem is kellene, mert tuti irritálna.A műszerfal kék/piros színe fantasztikusan egyedi és szép. Digitklímája hibátlan. Az egész autó úgy jó ahogy van.
Ha újra kellene kocsit vennem, uygan ilyet vennék, csak syncro-sat.Ez az egy dolog ami még beleférne a csomagba.
Szervíz:12500km-ként tartok kis szervízt (Aral olaj+olajszűrő+légszűrő)=9eFt.
70000km-ként nagyszervíz (3 db szíj+vízpumpa+vezető görgő+feszítőgörgő)=35eFt, mind gyári alkatrész.
Azon kívül, hogy ezeket megcsinálom másra nagyon nem költök, max. a szépítgetésére (lámpa csere+Xenon), de azt is azért, hogy ne látszódjon olyan öregnek :-).
Rengeteg angol import autót hoznak be és ezáltal, ha valami kellene is bagóért meg lehet szerezni.
Story: meg volt ütve a kocsim mgépházteteje, Pesti kismókusok potom 60eFt-ért vállalták, hogy kilakatolják és lefestik, na persze a kocsi minden eleme gyári értéken van (100-135 micro-n van), ha ezt megcsinálják több százas értékek lennének. Megoldás? Neten kerestem iylen színkódú gépháztetőt hibátlant. 2 héten belül lett is 34eFt-ért.Hehe.Fel is szereltem 1 óra alatt és maradt a kocsi minden eleme sérülésmentes állapotban.
Ha valaki évi 30ekm-t utazik minden féleképp ilyen kocsit vegyen.Nem tudok rosszat mondani róla.Nagyon hálás verda.
Csúcs fogyasztás: Horvátországba autópályán 4-en a kocsiban, csomagtér a mennyezetig pakolva, tempó:130kmh alatt nem mentünk--> átlag 6,5l/100km full klímával.
UPDATE:
2012.04.01.
km állása: 322.000km !!!
Amióta megírtam a cikk első felét sok-sok km szaladt a kocsiba.
Lett is hiba, de azt mindjárt látjátok, a történetet is meg a végeredményt.
Mentünk Erdélybe (Kovászna megyébe) és szakadó esőben beledurrantottam egy tócsába, ami lényegében egy kráter volt.Hatalmas csattanás és erős jobbrahúzás.Megállunk, nézem a kátyú akkora volt hogy ahogy belehajtottam a felni (BBS) úgy odavágódott, hogy a gumi futófelületén jött ki. Na pótkerék elő, kerékcsere mehetünk tovább, majd ezzel a cserekerékkel haza is jöttünk az Anyaországba. Mikor megcsináltattam a kereket rakom fel és érzem, hogy a jobb oldali kormányösszekötő kotyog (nem is csodálom, mert akkorát kapott). Vettem egyből 2-t, hogy cseréljem akkor ki már mind a kettőt. Ajánlom az erősített kivitelt (MAHLE) 2800Ft/db volt.Elég baráti ár és ez tuti kibírja min.10 évig.
Következő eset:
A generátoron lévő szabadonfutó csapágya, már ciripelt egy ideje, de gondoltam bírja az még. Egy sikeres BP->Olten (CH) út (2500km) után nem mentem el 100km-t elszakította a szabadonfutó a hosszbordás szíjat, ami szerencsétlenül, de letépte a klíma ékszíját is, majd bevert a vezérlés takaró műanyag alá, és 2 fokot átugrott a vezérlés. Ez a történet kb.5 sec. alatt zajlott le. Nagyon megijedtem, na most mi történt. Barátom hívtam és elhúztuk a Hadak útjára egy szerelőhöz, mivel BP-n nincs műhelyem és szerszámom. Szerelő bá nekiáll bontja az orrát. Nézek nagy csodálkozva olyan bonyolultan kezdte szétszedni, ahogy én szedtem míg nem tudom mihez kell nyúlni (rosszat sejtettem). 3 óra alatt bontotta le. Én egyedül 1 óra alatt szétkapom. Na erre jön, hogy beállt a motor...Mit tegyek? Mennyibe fog ez kerül? Válasz: - Hát olyan 200-250eFt...Na erre én sokkot kaptam, s mondtam neki a lököst tegye vissza csukjuk le a motorteret és lökjük kifelé. Én ennyit nem fizetek érte. Telefonáltam VW Passat tesónak (barátomnak)ráér-e, s megnézzük-e mi baja? Mondta igen...Hazahúztuk fejestugrottunk a motorba és 3 óra múlva ketyegett a gép. Kapott egy új vezérlésszettet (vízpumpa nélkül Dayco szett 20eFt), ha már ennyire szétszedtük és minden aprólékosan összepakoltunk. Na ez a malőr 88eFt-ba került, mégsem 200-250eFt.
Van egy olyan jelenség amit még meg kell csináljak, mert a jelenség az hogy a computerbe beír két hibakódot és melegen nehezen indul, de ha kitörlöm a kódot akkor jól indul, majd beírja a kódot és utána újrakezdi. Nem volt még időm utána nézni, de majd rászánom az időt. Valószínű az adagoló aljában lévő mágnesszelep hülyéskedik, lehet valami piszok belekerült. De ha bevadít, veszek 30eFt-ért egy másikat rádobom és megy is tovább. Egyébként ezzel van összefüggésben egy fajta remegés-rángás 900-1100 1/ford. között. VAG-COM TDI Timing szerint is rossz helyen van az időzítés. Nem tudom mitől van. Állítottunk előtöltést is és a adagolófedelet is, de nem ment a TDI Timing a normál értékek közé. Erre még kell fórumozni egy kicsit:-).
Mivel kombi és 14 éves elkezdett rohadni a csomagtérajtó. Most adom neki a felületkezelést (LB7Z+lack+szórókitt= 5000Ft), de már a bal hátsó keréknél is megjelent a rozsda :-(. Mondjuk erre az időre az Opelom már szétrohadt volna, hehe.
Jújjj még egy hiba ami remélem nem fog elromlani, télen elkezdett a nagy hidegben szorulni az ablaktörlő motorja, na de adtam neki a WD40-ből és kicsit fellazul 2-3 perc után, használni kellene folyamatosan és akkor nem rohadna össze. Szét kéne szedni és friss zsírral újra összerakni.
Más: Télen a hengerfejnél lévő hűtővíz kivezetésnél, ahol szenzor is van, nyomás hatására mindig csöpögött el a hűtővizem, most meg valami történt vele, mert egy csöpp sem folyik el. Ki érti ezt??? Én nem...talán a termosztát szorult meg kicsit és azért csinálhatta ezt, más ötletem nincs.
Egy biztos a piacot szemlélve, egy autót vennék most, az pedig ugyan ez a típus csak 4motion-be. A sok Erdélyi utamhoz jól jönne az összkerék hajtás.
UPDATE:
2014.05.06. 367ekm-nél járunk...
Az indítási hibakód azóta megoldódott egy Solenoid szelep cserével. bontott adagolóról leszedve 8eFt-ből meg lett oldva az egész. Azóta nincs motor hibakód.
A csomagtér ajtó azóta újra kirügyezett, ezért ki lett vágva a rohadt elem és újra fújta egy barátom, azóta ott nem rohad...de a hátsó ajtó mögötti sárvédőíveken is elkezdett dolgozni a rozsda...sajnos 16 éves...
Meg lett a megoldás a hűtőfolyadék fogyásra is...fent a hengerfejnél lévő T alakú elágazós hőgombás műanyag csatlakozó repedt el hajszál vékonyan és a nyomás hatására ott csöpögött el lassan a lé...Megoldás csere (900Ft volt a csere darab).
Legfrissebb események:
A földesutak bakháta és a téli lefagyások hatására már évek óta el volt nyomodva a vastagabb klíma csövem, ami mostanra elrepedt annyira elhajlott...most azt leszedtem és TIG-Alu-val meghegesztettük, de mégnem volt időm visszatenni.
Újabb csoda, hogy az adagoló alatti hűtővízcső kidurrant. oka hogy az adagolóm ereszti a gázolajat és ez a lecsöpögés ettem meg a gumit...5eFt volt a csere darab, magam szereltem...
Néha a komforteletronika vagy a zárak szórakoznak, hogy nem minden ajtó nyílik...adtam neki WD40-et...:-)

Hibalista

- hűtő kezdett el szivárogni...unix csere 16eFt. - csomagtérajtó rohadás: lack+szórókitt+festés=5000Ft. - vezérlés szett (Dayco): 20eFt (vízpumpa nélkül) - Mahle kormány összekötő: 2800Ft/Db. - Mahle jobb felső hátsó alulengőkar: 8000Ft. -

Ide hordtam szervizbe

magam csináltam...

Értékelése:

Másik szerelő értékelése

110-es TDI barátommal a nagyszervízt

Értékelése:

Képek az autómról

Fenntartási költség (10) Évjárat 1998
Kényelem (10) Használati időtartam 2 év
Teljesítmény (10) Km vásárláskor 213000
Megbízhatóság (10) Vezetett km 109000
Szerviztapasztalat (5) Átlagfogyasztás 5 l
Előző autója? Astra Caravan 1.7TD 68LE Következő autója? semmit...kihalásig ez lesz...
Ennyire szerette (10) Megérte a pénzét? igen
Verdikt (9.4/10)  
 
Ítélet értékeléséhez be kell jelentkezned.
 

Volkswagen Passat 1996 (1996 - 2000)

További ítéletek (177 db)

Szűkítés: jól megírt| képes| hosszú
Cím / Modell Időpont Hossz Km Ítélet Ért.

Népítélet-kereső Népítélet-kereső

  • Fenntartási költség
  • Kényelem
  • Teljesítmény
  • Megbízhatóság
  • Szerviztapasztalat
  • Ennyire szerette
  • - Évjárat (mettől meddig)