Autók » Volkswagen » Jetta (2011)

Jetta 1.4 TSI, 125ló

Új fekete cégautó motorhibával

Tegnap vettem át, cégautó. 86km előtt világítani kezdett az EPC lámpácska. A szervízzel egyeztetve bevittem. Útközben mintha azt éreztem volna, hogy turbó nélkül csak az 1.4 szívó viszi a kocsit, de nem vagyok ebben biztos, aztán láttam a lámpát, menetközben hívtam a szervízt. Azért írom az ítéletet, mert ekkora blama, hogy 86 kmnél kell a parkolóban megállnom vele, mert ki tudja a motorral mi van. Kíváncsi leszek a diagnózisra.

Előző helyen egy szétzilált c-max 1.8d is volt. Focusból 2, itt 1 szolgált alattam. 1.0 ecoboost és 2db 1.6d. Nem olyan úri autók belülről, de főleg a 2 dízel... ahogy elferdítve Winkler mondását a Kraz tesztben: "a dízel az a pokolban is dízel". dinamikus hajtós vezetésnél 5.8 a focus 1.6d fogyasztása és húzza a kis focust rendesen a 115ló. Kétségem sincs miért az első számú céges kocsi. Tucatautó, de nem tudok belekötni.

Az 1.4 TSI már jobb motor lett, de a dízelnél kevésbé lehet érezni, mikor kapcsol be a turbó. Vagy csak nagyon megszoktam a nyomatékból autózást.

De azért hajrá Jetta, gyógyulj meg. Folyt. köv.

- EPC lámpa

Porsche Buda.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2016
Előző autója? Focus Következő autója? ne legyen vw!
Verdikt (6.8/10)

Volkswagen Jetta 2011