Autók » Volkswagen » Golf (2008)

Golf 1.6

megbízható öregfiú

7 évesen vetem magánszemélytől, 115 ezerrel, először nem hittem, elvittem átvizsgálásra, és a vezetett szervizkönyv nagyjából beigazolódott, nagyon megkímélt állapotban akadtam rá. Véletlenül úszott be a keresőbe, golfot nem is kerestem.De nm bántam meg.Menettulajdonságai, kényelme össze se hasonlítható a forddal, opellel, francia vasakról nem beszélnék, azokért pl. soha nem adnék pénzt.
Először azt hittem,hogy a "csak" 500 liter csomagtér kicsi lesz 2 gyerekkel, ámultam az octavia 620 literét. De nem igazolódott be félelmem, irgalmatlan cucc belefér, jól pakolható.
Eddig még semmi baja nem jött elő, 115-tel vettem, most kb. 128 van benne. A szerelőm olcsón karbantartja, mindig megkap mindent. Olajat se eszi, egyedül a hűtőfolyadékra töltöttem rá 2 decit, de lehet, hogy úgy vetem min. szinten.
Az 1.3 fiestámhoz képest repül mint állat, de nekem nem gyorsulásra kellett, hanem igáslónak. Én a jó öreg 1.6 vasblokkot választottam, szívóbenzin, de nem is romlik el benne semmi. Nagyon sok rosszat hallottam az 1,4 tsi-ről, közvetlen ismerőseimnél is. Eddig be is vált, gyönyörűen muzsikál. Lehet, hogy a tsi 1 literrel kevesebbet eszik, de jöjjön el az első turbó cseréd, vagy az alulméretezett motorban kalimpáljon ki a dugattyú. Csúnya dolgokat hallottam róla.
Ja,azt elfelejtettem, hogy kombi, én imádom a nagy bálnákat.
Szóval, ha valaki megbízható, nagy igáslovat akar, tudom ajánlani, normál családi használatra tökéletes.
Remélem, tudtam segíteni a döntésben.

- Eddig még semmi

Magán szerelő Debrecenben. S. Zoli nagyon jó szakember és segítőkész, kedvező áron dolgozik, mindent megold.

Fenntartási költség (8) Évjárat 2009
Előző autója? Fiesta Következő autója? Golf vagy Passat
Verdikt (8.8/10)

Volkswagen Golf 2008 (2009)