A hüséges szolgáló...
Szöveges ítélet
Nem ilyen autót akartam venni és őszintén megmondva nem is tetszett. Az ár szabta meg a kínálatot. Azért nem néztem Golfot mert 1 millióval többe került mint azok az új autók amiket próbálgattam. Aztán egy új ötlettől vezérelve gondoltam megnézem a használt autó kínálatot. Egy apróhirdetésben megláttam és gondoltam megnézem. Ez volt a döntő lépés. Már kipróbáláskor sokkal jobb minőséget sugallt, mint a többi addig kipróbált autó. Megtetszett és 3 nap múlva megvettem. Az első garanciális szervizre én vittem 27 E ft volt.
Második éves szervíz díja 52 E ft.
Az autóról: Nagyon stabil úttartása van, nagyon jó fékekkel, a belső a sötét kárpit miatt kicsit egyhangú a minősége viszont jó. A kaszni rendkívül masszív még nagyon rossz úton se hallatszik nyekergés. Fékek nagyon jók, kis erővel jól adagolhatóak és brutálisan lassítanak. Már vételkor tudtam ez nem egy erőgép. Hisz 1200 kg-hoz párosuló 75 Le. Nem fogja felszakítani az aszfaltot. Elvisz, oda ahová akarom kényelmesen, biztonságba, megbízhatóan. A motor gyenge a fogyasztása: városba 30 fokba araszolgatva 7-8 litert, autópályán 100 tempónál 5-6 liter. Vegyes használatban 7-8 liter.
Sokan panaszkodnak az 1.4-es gyenge teljesítményére de, már vétel előtt mindenki meggyőződhet arról milyen autót fog venni. Aki ettől erősebb autót akar, ne ilyet vegyen. Nem száguldozásra termet.
Voltak problémák vele. Nem sokkal a vásárlás után eltört a féltengely amit (természetesen hála a 2 év teljes körű garanciának) kicseréltek. A klíma folyamatosan kattogott az utastérben, mint valami vekker. Ezért kétszer vittem vissza de, javítani ideiglenesen tudták csak. Újra előjött. Némi utánajárás után kiderült konstrukciós hiba, meg kell szokni. (az egy évvel későbbi évjáratoknál már javították) Aztán magától abbahagyta 1 év múlva. Azóta csak nagyon ritkán hallom. (főleg hidegben, télen)
Gyertyákat 50 E km-nél kellett cserélni. (10 E ft)
(update)
65 E km-nél kopott el rajta mind a 4 féktárcsa betétekkel együtt. ( 47 E ft)
(update)
80 E km–nél cseréltük benne a vezérmű szíjat vízpumpával együtt. (52 E ft)
(update)
97 E km-nél elromlott a vízgomba jeladója. (8500 ft)
Szerencsés helyzetben vagyok, mert barátom az autószerelőm és ezek az árakban nincs szerelési költség csak anyagdíj. Az autó most is tökéletes állapotban van. Ehhez hozzá tartozik, hogy én nem hajtom. Tisztába vagyok az autó paramétereivel és nem akarok belőle versenyautót csinálni. Ja és rendszeresen karbantartom.
(update)
A golfal átléptünk a 100 E km-t. Volt egy kis probléma a klímával. Ezt muszáj elmesélnem. Szóval Télen vettem észre, hogy ha bekapcsolom a klímát, akkor a nagy ventilátor maximálisan pörögni kezd szinte folyamatosan. (a klíma működik) Klíma nélkül csendben megy a fűtés. Tavaszra a nyár közeledtével egyre többet használtam a klímát a hűtés miatt és egyre sürgetőbb lett a javítása. Baráton rárakta a számító gépet és a hő gomba hibáját írta ki. Csere. A hiba nem szűnt meg. Ekkor javasolta menjek klímáshoz, mert valszeg valami probléma van vele. Klímás megállapította, hogy 2 hűtő van egymás után az autóba és valszeg a kettő közé lerakodott kosz miatt nem jut, át a levegő ezért nem pörög folyamatosan a ventilátor, mert nem tudja hűteni eléggé a hűtőket. Cirka 50-70 ft. Le kell bontani a komplett elejét és szétszedni a hűtőket és kitakarítani. Ezt elég kétkedve hallgattam, mivel az autóval alig járok. Az út nagy részébe inkább csak kirándulunk vele. Tehát szerintem nincs elkoszolódva a hűtő. Nem kértem a javítást. Több klímás és autóvillamosság szerelő után végül egy ismerősön által ajánlott villamosság szerelőhöz jutottam. Kérte hagyjam ott az autót. Miután megnézte közölte valami visszajelző baja lehet, mert a klíma nem is hűt. Na, mondom idáig hűtött csak a ventilátor pörgött, mint az állat most már hűteni sem hűt. Vissza is vittem és mondom a szerelőnek, hogy nem hűt. A motortér felnyitása után kiderült egy kábelt nem dugott vissza. Miután pótoltuk beszélgettünk kicsit a problémáról. Mire megkérdezte a kiesebbik ventilátor szokott e pörögni? Mondom nem. Erre bement a műhelybe kihozott egy kalapácsot és megütögette a kisebbik ventilátor mire az beindult és rendbejött minden. Orosz módszer működött. Tanulság majdnem 50 E ft-ot fizettem egy kis megszorulásért.
(update)
A golftól fájó szívvel megváltunk. 10 éves lett és lecseréltük. Sok szép emlék és sok hiba nélküli kilométer után. Nem rég beszámították egy új KIA Ceed kombiba. Természetesen annak a tapasztalatait is le fogom írni.
Hibalista
- Klima, féltengely,
Ide hordtam szervizbe
Platán autóház
Értékelése: 5
Másik szerelő értékelése
Barátom.
Értékelése: 10
Képek az autómról
Fenntartási költség | (8) | Évjárat | 2004 |
Kényelem | (9) | Használati időtartam | 5 év |
Teljesítmény | (5) | Km vásárláskor | 11000 |
Megbízhatóság | (9) | Vezetett km | 97000 |
Szerviztapasztalat | (5) | Átlagfogyasztás | 7 l |
Előző autója? | Favorit | Következő autója? | KIA Ceed kombi 1,4 16V 100 Le |
Ennyire szerette | (9) | Megérte a pénzét? | igen |
Verdikt | (8.0/10) |
