Autók » Volkswagen » Golf (1991-1999)

Golf 1,4 CL Europe

„Sárkányzöld Európa…”

Ismét egy Ausztriában vásárolt és továbbra is itt használt autóról írok.
Ami meglepő, hogy a családtagként szeretett és második (néha talán harmadik) autóként használt Golfban mindösszesen 65500 Km volt!
Ahogy lennie kell, a Golfoktól megszokott helyen rozsdásodott egy kicsit (az első sárvédő alján és a küszöb elején). Ennél sokkal „látványosabb” fénysérülések is voltak a sötét metálzöld autón, amelyeket a parkolási nehézségekkel küzdő családtagok okoztak rajta.
Már megvételkor akadozva működött a tetőablak, de így is használható, csak pici türelem kellett hozzá.
Az autóval dolgoztam, így naponta igen sokszor kellett beindítani, ezért röviddel a vásárlás után (megelőzve a bajt) az önindítót megcsináltattam, mert a napi első indításnál lehetett érezni, hogy sokáig úgysem működne hibátlanul.
„Komoly beruházás” volt a teljes garnitúra belső gumiszőnyeg, hogy a gyári szőnyegeket megóvjuk a latyakos időben is. A tél vége felé az ablaktörlők megérettek a cserére, de ez elhanyagolható költség.
A gyári antenna az évek hatására elég megviselt lett, valamint a tetőkárpit elengedte magát a „schiebedach”-nál, amit egy kisebb beázás okozott.
Az autóban gyárilag színezett (kicsit zöldes) üvegek voltak.
Nekem meglepő, hogy a központi zár zárja a tankbetöltő ajtaját és a nyitva felejtett tetőablakot is. Nálam az utóbbi a Schiebedach mechanikai problémája miatt volt nem tökéletes… Az utolsó beruházást (új vizsga és néhány apróság cseréje) röviddel az eladás előtt tettük meg, így árában el lehetett adni a családi kedvencet.

- - önindító (15.000 Ft) - - központi zár motor („levegős” rendszer) télen hangos, de működik :o) - - ablaktörlő lapátok (3.500 Ft) - - olajcsere, olajszűrő csere, légszűrőcsere (90 €) - - első sárvédő csere (10.000 Ft) - - első sárvédő saját kezű fényezése (10.000 Ft) - - féktárcsa és fékbetét csere (190 €) - - néhány izzó (5.000 Ft) - - szilentek (elől-hátul) (90€) - - kipufogó (100€) -

Fenntartási költség (4) Évjárat 1994
Előző autója? Vivio Következő autója? Golf IV
Verdikt (7.6/10)

Volkswagen Golf 1991 (1991 - 1997)