Golf,-amelyik kitúrta a nagytestvérét a gondolataimból.
Szöveges ítélet
Egy T4 -esből ültem át a Golfba. A haverok megjegyezték, " Kimostad a T4-est és összement?". Na ja, de a fogyasztása is!
Az igazat megvallva a nejem választotta a Golfot, ami azért érdekes, mert 10 éve hoztam egy II. golfot Belgiumból és azt mondta azonnal adjam el, mert ilyen kis autót nem szeret, nekem meg mindegy volt, hiszen én T4-sel jártam. Átmeneti olcsó autónak szántam, amivel esetleg pár hónapig járkálok.
Amikor megvettem az eladó szabadkozott, hogy nem a gyári ülések vannak benne, mert a felesége használta, aki kicseréltette gerinctámaszos kényelmesebbre az üléseket. Nehezen indul melegen, talán adagoló baja van.
Elég sokat engedett az árból és próbakör után kifizettem az autót.Ilyet sem szoktam csinálni, de most gyorsan szerettem volna venni egy olcsó kocsit.
Elvittem a szervízbe és vezérműszíjat, illetve vízpumpát cseréltettem rajta, mivel az előző tulaj azt sem tudta, hogy van ilyen az autóban. Na persze az akkumlátor is kukás volt, így kapott egy új akksit és volt otthon egy használt, de jó önindítóm amit szintén berakattam a kocsiba, hogy megelőzzem a bajt.Érdekes módon a melegen való köszölülés elmúlt és hibátlanul indul az autó azóta is.
Innentől csak tankolom és olajat cserélek benne. Tettem bele egy powerboxot, amitől még gyorsabb lett és kevesebbet is fogyaszt. Pedig sokan azt mondják: nem jó a powerbox, mert " átvágja a computert"! Ki hallott ilyen marhaságot? -hogy lehet egy bordcomputert átvágni! jelet lehet módosítani az autó tulajdonosát meg átvágni. Szóval megadtam mindent a Golfnak, hogy új életet kezdjen az új gazdájánál. Így sem került annyiba mint a meghirdetett ára volt. Azóta hibátlan a GOLF. Minden nap használom, és sokat járok vele.Rájöttem,nem is kell igazából nagyobb. Elférünk benne és a csomagtartója is bőségesen elég úgy a munkámhoz, mint a család részére. Gyors, kényelmes,(na ez inkább csak az első ülésekre vonatkozik) olcsó üzemben tartani és olcsón javítható. Ilyen üzemanyag árak mellett kiváló családi, munka és egy picit sportos használatra is. Nyomatékos( alapból 235nm pboxszal 285nm.) kb 130Le-ös ügyes kisautó. Használom amíg bírom. Néztem más kocsikat is de, nem találtam jobb vételt mint a golf. Már nem akarom eladni, mert szerencsémre ez igazán bevált nálunk.
Akit érdekel a Powerbox az írjon nekem e-mail-t. aps@fibermail.hu
Hibalista
- vezérműszíj és vízpumpa csere 38000Ft
- Fékbetétek, elöl-hátul 16000Ft
- Új akksi 15800 Ft
- önindító - 20 Euróért vettem régebben Németországban.
- Minden szűrő( levegő, , motorolaj,gázolaj,pollen) és olaj( motor, fék,váltó): 25000Ft
Ide hordtam szervizbe
Gödöllő, Adonics Attila autószerelő.
Értékelése: 10
Másik szerelő értékelése
Gödöllő, Testvérvárosok útján levő Olajcsere Szervíz.
Értékelése: 10
Képek az autómról
Fenntartási költség | (10) | Évjárat | 1997 |
Kényelem | (7) | Használati időtartam | 1 év |
Teljesítmény | (9) | Km vásárláskor | 156000 |
Megbízhatóság | (10) | Vezetett km | 35000 |
Szerviztapasztalat | (10) | Átlagfogyasztás | 4 l |
Előző autója? | T4. 2.5 TDI | Következő autója? | marad |
Ennyire szerette | (9) | Megérte a pénzét? | nem |
Verdikt | (8.3/10) |
