Autók » Volkswagen » Bora (1998-2005)

Bora 1.6 16V

Tökéletes átlag

Már 10 éve tulajdonosa vagyok egy 1.6 16V Comfortline Borának és gondoltam írok róla egy rövid véleményt azok számára akik gondolkoznak egy ilyen típuson.

5 éves korában került hozzám 140 ezer km után. Kicsit gyanús volt, hogy kb ezt a km számot 4 év alatt tette bele egy cég és az ezt követő évben alig ment pár km-t, de külsőre megtetszett, majd átvizsgálás után meg is vettem. Nem bántam meg.

Első autóként vásároltam és a családi 1.2-es után az 1.6-os motor örömet tudott okozni. Véleményem szerint a manapság nem túl soknak számító 105LE átlagos használatra bőven elegendő. Ezzel lehet előzni, bírja több személlyel is és a klíma sem butítja le.

A belső tér nem sokban különbözik egy hasonló évjáratú Auditól és ha valaki jobban utána olvasgat rájön, hogy az akkori A4 sok mindenben hasonlít.( Pl nekem pár gyári alkatrészen Audi logo van.)
Röviden nekem 188 centivel kényelmes. Igaz a hátul utazók nem legyenek kosarasok, de visszajelzések alapján elviselhető. Az anyaghasználat megfelelő, a kialakítások mai szemmel is kellemesek. Igazán hasznos tud lenni egy elektromosan állítható visszapillantó, belső visszapillantó fényre sötétedés, a tároló rekeszek, a könyöktámasz stb.

A motor nem egy csúcsteljesítmény mint mondtam, de ez a 105LE elegendő. Egyszer egy gyújtótrafó megadta magát de különösebb problémám nem volt vele és a mai napig sincs.

Fogyasztása változó. Ha az ember pörgeti megeszi a 10 litert,de autópályán ki lehet menni vele a világból. (kb 800km teletankkal le Horvátba)

Hát igen...autópályán az 5ik sebességben 130 felett már 4 ezres fordulat felett van a mérő és elbírna még egy 6ik gangot.

Szervíz költsége nem egy Suzuki swift. Pl. első tárcsa fékbetéttel 25eFt. De az elöl-hátul tárcsa egy komolyabb fékezésnél meghálálja magát.

Manapság már milla alatt is lehet kapni ebből a típusból (BCB motorkódot ajánlom), és aki nem akar különösen bajos, megbízható hétköznapi társat az vegyen ilyet.

Nekem most 240ekm-en áll az óra és a kötelező cseréken kívül nem volt probléma, szóval bátran ;)

- Gyújtótrafó

Családtag, aki nevezetesen autószerelő