Autók » Volkswagen » Bora (1998-2005)

Bora 1.6 benzin

Korrekt német családtag, a hibáit is megbocsájtom

Első autóm, amit tartósan használok, előtte Lancia Dedra és Fiat Tempra szolgált. A Bora kevésbé kényelmes, amit a 3 gyerek felnövekedésével egyre inkább megszenvedtünk. Hátul gyalázatosan kicsi a hely a kategória egyéb autóihoz képest. "Menedzser autó", amit családi autónak csak kényszerből használtunk (apóstól kaptuk).
További negatívumok:
1. Korai évjáratoknál sebváltó típushiba: a szegecsek elfáradnak, széthullik a sebváltó sokszor már 100e km előtt. Szerencsére találtam egy szakit Székesfehérváron, aki erre a hibára specializálódott.
2. Rettenetesen alacsony az orra és az alja. Rendszeresen ráfutunk parkoláskor a szegélyre, ahonnan az első lökhárító nélkül jövünk le (illetve vissza kell rakni a helyére).

Mit szerettem benne mégis?
1. Megbízható. Nekem a sebváltó problémáján kívül nem volt vele bajom, soha nem hagyott cserben.
2. Kellemes a fogyasztása.
3. Jó alkatrész-ellátottság, olcsó szerviz.
4. Szubjektív, de rohadt jól néz ki még 18 évesen is. Időtálló forma, különösen, ha a korabeli autókhoz hasonlítom.

- A kopó, rendszeresen cserélendő alkatrészeket nem számítva: - 110.000 km: jobb első ablakemelő - 20.000 Ft - 129.000 km: lambda szonda - 19.800 Ft - 135.000 km (!!): sebességváltó típushiba javítás - 160.000 Ft - 140.000 km - 200.000 km: termosztát, első trapézgömbfejek, hátsó spirálrugók, első stabilizáló rudak (rossz városi utak hatása) - 10 ezres nagyságrendű kiadások - 208.000 km: karosszéria javítás, első sárhányólemezek csere, küszöb jav. fényezés - 110.000 Ft - 242.000 km: bal első ablakemelő - 16.000 Ft (anyag ktg.)

Kornél - olcsó alapos. Sajnos a hazai körülmények külföldre űzték.

László - még mindig olcsó, kevésbé alapos.

Fenntartási költség (9) Évjárat 1999
Előző autója? Tempra Következő autója?
Verdikt (8.4/10)

Volkswagen Bora 1998