Autók » Volkswagen » Bora (1998-2005)

Bora 1.6 16V

Ez egy jó autó

Megbízható volt végig, hiába volt benne rengeteg km. Sosem hagyott az út szélén, kötelező olajcserén és apróságokon kívül nem igényelt mást. 5 év és közel 130000 km gondatlan autózás volt vele. A francia autóim sosem voltak ennyire megbízhatóak, mindig nyűgösek voltak... Ezzel semmi. Japán autóra mondják, hogy csak víz és olaj kell bele, nekem még nem volt, így nem tudom. Ez a VW viszont 240000-370000 km között nem igényelt több karbantartást, mint egy szalonautó, ráadásul egy 17 éves autóról beszélünk. Mindenkinek ajánlom, ha egy normális állapotút választ az embernek sokáig hű társa lesz.
Az 1.6-os 16 szelepes motorral dinamukus, megállja a helyét még ma is minden helyzetben, ha pörgeti az ember rendesen húz, városban 8,5-9 litert eszik, országúton 6-7 litert, autópályán 130-nál hét litert.
Az autó biztonságos, sok benne a lufi, érződik, hogy van benne anyag, a súlya is viszonylag nagy, egy ütközésből valószínűleg jól jön ki az ember.
Ülései kényelmesek, a csomagtartó óriási. Lábtér bőven van benne elől, hosszú úton is kényelmes marad egy seggel végigülve egy Horvátország odát. Klíma jéghideg a legmelegebb nyári napokon is.
Az autó futóműve jól bírja a magyar utakat, kellemesen rugózik, nem túl kemény, de nem is túl puha, prémium érzete van a mozgásnak, csendesen hullámzik az úton, nem csattog össze-vissza és tapad télen-nyáron. Úttartása kiváló, jól fekszi az utat, gondolom a széles gumik miatt.
Mindenkinek ajánlom ezt az autót, ez egy jó vétel! 370000 km-rel adtam el, nem volt semmi baja, nem ette az olajat, pöccre indult. Összegyűlt egy kis pénz, ezért egy három éves használt VW Passat az utódja, azzal sincs semmi gond, hibátlanul üzemel mióta megvan.

- A kopó, kötelező alkatrészeken kívül semmi. Kizárólag normál, a korából adódó dolgokat kellett cserélni, de semmi komoly. A szerelők mindig mondták, hogy nincs gond ezekkel a kocsikkal, ha víz és olaj van benne, akkor kimennek a Világból, nem agyonbonyolított szerkezetek ezek...

Több szervizbe is vittem a környéken, sosem volt gondom, értenek hozzá minden sarkon.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2002
Verdikt (9.6/10)