Autók » Volkswagen » Arteon (2017)

Arteon 2.0 TDI 190LE

Vigyorgó elegancia

Céges autó, saját magam konfiguráltam, 8 hónapot vártam rá - elég nagy az igény, +WLTP miatt a forgalomba helyezés is elhúzódott.
De megérte, nagyon is!
Csodaszép, ezt mindig is tudtam, és mióta tudom, hogy ilyen lesz, még többet nézegettem, vágyakozva. A külső sötétszürke metál, belül világsszürkés-drappos kárpit, elegance kivitel krómcsíkokokkal, hátul sötétített üveg (család ne vakuljon a naptól).
Milyen érzés vezetni? Baromi könnyed. Minden fordul, gyorsul, lassul, fékez magától at ACC-vel, a sávtartó teljesen diszkréten végzi a dolgát (volt tapasztalatom igen szarul működő, kézből kormányt majdnem kirántóval- rád nézek, KIA!), D fokozatban elég sokáig komótos-takarékos, de ha odalépünk, azért meglódul. S-ben pedig lehet játszadozni a nagy dög SUV-okkal, 400Nm azért teszi a dolgát.
Semmi sebességet nem érezni benne, feleség 120-nál reklamál, hogy miért állunk :D Mindez az M0-áson, 110-es táblánál ugyebár.

Apróbb hiba egyelőre csak annyi, hogy Apple Carplay hajlamos lefagyasztani az egész műszeregységet, de olyan szinten, hogy még a kikapcsolás-beriasztás sem ütötte ki egyszer! Ez azért elég meredek ezen a szinten.

Ez nem von le semmit az élményből, végre ismét minden nap alig várom, hogy mennem kelljen valahová :)

4 évig lesz nálam ha minden jól megy, szóval folyt.köv.

- Eddig semmi

Fenntartási költség (5) Évjárat 2019
Kényelem (10) Használati időtartam év
Előző autója? Ceed Következő autója? A5/A6 (ha összejön)
Verdikt (8.0/10)

Volkswagen Arteon 2017 (2017)