Autók » Volkswagen » Amarok (2010)

Amarok 2.0 TDI

Hundertzwanzig überall

Max százhússzal, de azt mindenhol! Életem legkényelmesebb, legtágasabb, legnyugodtabb viselkedésű terepjárója. Idegbajosoknak, előzés mániákusoknak, autópálya lovagoknak, belvárosi cikázóknak nem való. A nyugodt erő [Azért nem sírnám el magam, ha 3-4 literes motorral szerelnék]. Nagy test, nagy élvezet. Megfelelő gumival szó szerint minden terepen elmegy, több terepjáróm volt már, tudom miről beszélek[Niva, Duster, Frontera]. Legyen makói dágvány, hóolvadásos nógrádi vendégmarasztaló patak völgy vagy vértesi karsztra fagyott hó. A hasmagassága kiváló, a 163LE 2 literes biturbó dízel motor kényelmesen viszi a majd 3 tonnás testet. Nem pattog a terepen. És mindezt automata DSG váltóval, amit a világ minden pénzéért nem cserélnék le most már semmire. Autópályán nem egy fittipaldi, 130 fölött már nem szereti a motor, az utazó sebessége olyan 120-125 allterrain gumival, 130-140 a nyárival, ilyenkor 9,6L-es átlagokat hoz. Hátul tágas, majdnem 2 méteres testmagasságom mögé egy 175cm-es ember simán beül, semmi nyakban a láb érzés a hátsó padon ülőknek, nagykabátban! A dugóban automata leállító funkciót kihagyhatták volna belőle, mert bosszantó a városban, veszélyes lehet egy kifékezett megállásos forgalmi helyzetben vagy a terepen egy sáros lejtő közepén[ügyelni kell az indítás utáni kikapcsolására!] Az ülések hátára nem került volna semmibe egy tok vagy egy háló, ami nincs neki ugyebár. Viszont az ajtó rekeszbe befér a 1,5L üdítő. Kicsi a kesztyűtartó, egy rendes térkép sem fér bele. Viszont hasznos a számtalan 12 voltos szivargyújtó kiállás [2 a kabinban a műszerfalon], 1 a platón. Ja igen: platóvilágítás. Az pont arra elég, hogy ne törd össze magad éjjel. Lehetne sokkal fényesebb. A rádiója csodálatos, mondanám, hogy világvevő. A gyári hangfalak hihetetlen, de szinte studió minőséget hoznak. A teljes méretű pótkerék leeresztő nyílás és szerszám megtalálásához vedd elő a kézikönyvet, és nagyon ügyelj, hogy el ne hagyd, mert ott maradsz! Parkolni nagy hely kell hozzá, ennek ellenére mégis kis helyen meg tudsz fordulni vele! Ha a tolatóradar folyamatosan sípol, akkor pont 20cm-re vagy még. És senki de senki nem akar bevágni eléd. Egyszerre megtapasztalod, hogy mennyi az udvarias ember a közlekedésben. Ahol másnak a kocsija teteje van, neked az még csak a motorháztetőd. És hátul kb. centis vasból van lökhárítód. Make my day.

- Semmi

Fenntartási költség (9) Évjárat 2014
Előző autója? VW Tiguan Következő autója?
Verdikt (9.6/10)

Volkswagen Amarok 2010 (2010)