Autók » Toyota » Yaris (2005-2011)

Yaris 1,3 16V VVT-i, 87 ps

Unalmas nyugalom

Vidám kisautó, minden sarkon látsz belőle, de már rájöttem, hogy ez azért van, mert tényleg megbízható kocsi. Ha unalomra (nyugalomra) vágysz autós ügyeid terén és kell egy jármű vegyes felhasználásra, szerintem az egyik legjobb választás.
Egy 2003-as 16 szelepes Renault Twingóból ültem át ebbe a 2007-es Yarisba. Az autót nagybátyám vette szalonból 2007-ben, majd 10 évig használta, végig márkaszervizbe vitte egészen 210.000 km-ig, ezután vettem meg tőle. Annyit tudni kell, hogy előttem az autó 120 km/h-s tempó felett nem nagyon járt, szóval abszolút megkímélt volt. A szervizben csodájára is jártak a motornak, hogy 10 év és ekkora futásteljesítmény után is milyen jó állapotban van. Már az átvételkor is világított a műszeregységen a szervizlámpa, de a miskolci Toyotánál azt mondták, hogy az csak azért van, mert érzékeny az üzemanyagra.. Nem hagyott nyugodni a dolog, mivel sokalltam is kicsit a fogyasztását. A szombathelyi márkaszervizben azt mondták, cserés a katalizátor, illetve a lambda szonda is. Már úgyis eljött a füzet szerinti 210 ezres nagyszerviz ideje, így olajjal és szűrőkkel együtt kicseréltettem. Nem volt olcsó, de jó áron vettem az autót és így most nem kell megint hozzányúlni pár évig. Így kezdtük meg a közös életet.
-210.000 km (Az első 7000 km):
Az egyik dolog ami feltűnt először, hogy nem megy úgy, mint az euro3-as Twingóm. Hiába az 1.3-as motor és a 87 le, valahogy úgy érzi az ember, hogy kicsit meg van fojtva a motor, pedig csak euro4-es azt hiszem. Ettől függetlenül egész jól megy, ritkán kell gondolkodni országúti előzésnél is, 3500-4000-es fordulattól beindul. Első utam Horvátországba vezetett vele (1100 km oda-vissza), nagyon jól vette az akadályt - nyílván. A fogyasztása engem meglepett, 130-140 között, 4000-es fordulaton lavírozva simán becsókol 8-9 litert, attól függ hányan ülünk benne. Mivel csak 42 literes a tank, elég feltűnően fogy el a nafta egy 250 km-es úton. Városban 7,5 literrel eljár, ha nagyon szlalomozni akarok, de ha szépen pirostól pirosig gurul az ember, Prius módban, akkor 6-6,5 literrel is beéri, amit egy 2 literes dízel is elkér rosszabb esetben. Országút-város üzemmódban az átlagom 6,5 literre jön ki, sztráda-város üzemmódban 8 liter környéke. Igazi városi autó amúgy, nagyon fordulékony, bárhova beparkolsz vele párhuzamosan parkolóradar és para nélkül. Jól gyorsul, 80-ig nem kihívás senki.:D A 0-100 is 11,5 alatt van meg, ami bőven jó érték. Nagyon stabil az úton, sosem volt olyan érzésem, hogy le fogok esni az útról, pedig nem vagyok egy úrvezető. Rengeteg pakoló rekesz, de tényleg rengeteg és 4 felnőtt kényelmesen el tud ülni benne hosszabb úton is. Magam mögött kényelmesen elférek és nem ér bele a térdem az első ülésbe a 183 centimmel. Lehet tologatni-döntögetni több állásban a hátsó üléssort 1:2 arányban, szóval nagyon praktikus kocsi és meglepően tágas belülről, bár a csomagtartó lehetne nagyobb.
Megnéztem a motorolajat most 7000 km után, amiből kb. 5000 autópálya volt és még mindig gyöngyörű aranysárga színe van és szinten is van, nem töltöttem utána.

Következő frissítés majd 215.000-nél:)

- Gyári katalizátor és lambda szonda cserélve 211.000 km-nél. Olaj- és szűrőcserével kb. 300.000 ft volt.

Toyota Autófókusz Kft., Szombathely (Toyota márkaszerviz)

Fenntartási költség (9) Évjárat 2007
Előző autója? Twingo 1.2 16V Következő autója? valami dízel, ha még lesz..
Verdikt (8.8/10)

Toyota Yaris 2005 (2005 - 2007)