Autók » Toyota » Rav4 (2006-2012)

Rav4 2.2 dcat

Nyomatékos drágaság

Toyota Rav4 2.2 DCat

Nos... Úgy kezdődött, hogy Smax-ot szerettem volna, aztán a feleségem mutatta ezt az autót, hogy jaj de szép, jaj de jó... Így aztán elmentünk, megnéztük, kipróbáltuk, megvettük. A vásárlásnál a próbaúton tapasztaltam a váltó 1-2 fokozatban való mondhatni szinte lehetetlen kapcsolását, 3-tól pedig olyan volt, mint a vaj. Az eladó azt állította kuplungos, akkor sem hittem el, ami végül be is bizonyosodott. Ezen kívül minden extra működött,(működik) rajta, más negatív dolgot nem találtunk, így picit a piaci ár alatt tudtuk megvenni. Aztán a váltó szétszerelése és javítása után 600 ezer Ft-al ( nem elírás, hatszázezer) voltunk szegényebbek. Nos, ekkor volt az a pillanat, hogy nagyon megutáltam, bevallom ennyit autóra soha nem költöttem, pláne nem 1 alkatrészre. A fogyasztása a javítás után cseppet mérséklődött 9.1-9.5-ről 8.1-8.9-re.
Most a nálunk 15 ezer km- futás után merem azt mondani, hogy ez az az autó, ami nagyon érzékeny arra, hogy mennyire nyomod a pedált. Terepen soha nem használtuk, erről nem tudok nyilatkozni. Az első 2 ülés nagyon kényelmes, a hátsó is variálható, dönthető, szóval az se olyan rossz, de ez az autó inkább 4 személyes, mint 5! Futóműve nagyon pontos, feszes, de azért nem annyira pattogós, bár idáig 16-os kerekekkel használtuk, ha rajta lesz a gyári 18-as, akkor ez biztos fog változni. Motorja erős, 1800-tól kezd dolgozni a turbó, alatta nem sok minden történik, de utána szépen megindul, nem egy versenyautó, de azért szedi a lábát. Váltója a javítás óta sokkal jobb lett!
Olajat 10.000 km-enként cseréltünk rajta, azt hiszem a gyári érték 15.000 de szerintem ártani nem árthat, sőt!
Összegezve a Toyota egy jól összeszerelt minőségi autó, de nem a legtakarékosabb se fogyasztás terén, se alkatrész árak terén, de nagyon megszerethető.

- Komplett váltó felújítás - Kuplung csere

Fenntartási költség (7) Évjárat 2006
Előző autója? 307sw Következő autója? Rav4
Verdikt (7.8/10)

Toyota Rav4 2006 (2006 - 2009)