Autók » Toyota » Previa (2000)

Previa 2.0 D4D

A Király.

Eddigi legnagyobb és legjobb autómhoz értem.Még nem volt ennél jobb autóm,amit enyire megbecsültem és szerettem.Sokszor 6 órán keresztül vezetek vele,néha megállás nélkül.183 centi vagyok de a lábaim kényelmesen elférnek.A mögöttem ülők is csak csodálkoznak,hogy mekkora helyük van.5 személyel akkora a csomagtér,hogy ötünk csomagja néha csúszkál a kanyarban.De vittem már haza egyszerre 2 db gardrób szekrényt is ami 200x80x50cm volt.Na ez a két szekrény megtöltötte az utasteret rendesen.De befért.Amit az autóról még mondanék,hogy 13 évesen és 210 ezer km-el került hozzám.Én kb 30ezret megyek vele évente de csak olajat+szűrőket cserélek benne.Olajból is csak 5-30-ast teszek bele.Gázolaj szűrőt is cserélek minden 2. olajcserénél.Az előző tulaj 200 ezernél cserélte ki a turbót mert bedöglött nála.Én vigyázokrá.Nem szabad széthalytani.Ez nem egy verseny autó.Kicsit nehezen gyorsulálló helyzetből,de ha belendült szépen viszi azt a nagy súlyt.120kmh ig szépen fogyaszt,de az fölött 8 liter kel neki minimum.Az uton nagyon stabil sztem.Csak kicsit billeg a kanyarban.Az ára több mint egy vele egykorú 7 személyesnek.De megtérül a töblet kölcség hamar.Lassan cserére szorul az enyém is,mert nem fiatal már.De már nézegetem a fiatalabb autókat a neten.Másik nem kel.

- Első lengéscsillapító csere,35ezer/db.Első fékekelkoptak,tárcsa+betét kb 60ezer.(van olcsóbbért is).

Fenntartási költség (9) Évjárat 2001
Előző autója? Megane 1,6 Következő autója? Previa