Autók » Toyota » Mr2 (2000)

Mr2 1.8 v-vti

Életérzés & vágykeltő

Egy igazi kis sportautó! Már nagyon vágytam egy kabrio kocsira, és keresgélés közben bukkantam a kollégám nagyon megkímélt (48.000 km) harmadik autóként használt kocsijára, melyet éppen eladni készült családi okok miatt. Miután megvettem örültem igazán, hiszen olyan vezetési élményt ad az autó, melyet csak nagyon ritkán tapasztal az ember ebben az árkategóriában. A motor sportosa dinamikával mozgatja az autót, főleg a felső fordulatszám tartományban kifejezetten harapós, és a hátsó kerék meghajtásnak és az alacson építésnek köszönhetően valódi roadster érzést kapunk.
Az autót kb. mindenhol megnézik, úgyhogy ehhez már az elején jobb hozzászokni, hogy a piros lámpánál állva a környező tekintetek mind az autóra szegeződnek.
Én az autót szinte csak jó időben használtam, szervizkor csak 5w30 motorolajat és mann filter szűrőket kapott (15.000 km-ként). Vásárlás után, én cseréltettem benne gyújtógyertyát, és váltóolajat is, hogy minden igénye maximálisan ki legyen elégítve a kocsinak. A motorolajszintre érdemes odafigyelni, mert egy hosszabb autópályázás utána, elképzelhető, hogy némi olajpótlásra lesz szükség (de ez a motor konstrukciójából adódóan teljesen normális).
Én egyszerűen imádtam az autót, semmi rosszat nem tudok rá mondani, sajnos a kis méretű csomagtartó és a két személy miatt kellett megválnom tőle.
Mindenkinek bátran ajánlom, akik egy vérbeli gazdaságosan fenntartható, de mégis kitűnő sportos vezetési élményt nyújtó autót szeretne!

Totalcar teszt: http://totalcar.hu/tv/2003/05/24/Totalcar_38_adas_2003_majus_24_-_Toyota_MR2/

- Harmadik katalizátor - ki kellett cserélni, mert a kerámia belső keresztbe fordult benne. A munkadíj 21.000 Ft volt, az alkatrész pedig 40.000 Ft.

SUPRA-TREND Kft.(Toyota szakszervíz)Cím: 2096 Üröm, Honvéd u. 1. Telefon: (26) 550-140 Fax: (26) 550-139 Email: zeke.zsolt@supratrend.hu Web: supra-trendkft.kozuleti.com , www.supratrend.huA szervizvezető és tulajdonos Zeke Úr, kitűnő szakamber, és nagyon korrekt partner. Bátran ajánlom mindenkinek, nekem csak pozitív tapasztalatom volt.

A nagykanizsai Toyota szerviz egyik szerelőjnél voltam privátban a saját műhelyében, őt már korábbról ismerem, és már több autómat is szervizelte. Az Ő munkájában bízom a leginkább.

Fenntartási költség (7) Évjárat 2001
Előző autója? Polo Következő autója? A3 Sportback TFSI