Autók » Toyota » Land Cruiser (2018)

Land Cruiser Prado 150 Invincible

Kifinomult Jó barát !

A hetedik Land Cruiserem, van összehasonlítási alap. 2db 80-as 2db 100-as 1db 200-as 1db 120-as. Még leírni is hosszú. Nagyon sokat gondolkoztam mi legyen a következő a 100-as után. A második 100-as-ról a Végtelenen túl ítéletben lehet bővebben olvasni. Sok volt vele a probléma de a legnagyobb gond a korrózióval volt, azért eladtam. Nem volt kedvem karosszériás mesterről karosszériás mesterig járkálva beleütközni a sírásba, hogy miért nem akarja senki rendesen megjavítani. Sajnáltam, nem bánom.
A választáskor szóba jött még 2015-18 közötti 200-as. Jójó bácsi és Beszedics Béla tanácsait meghallgatva nem vettem 200-ast. Nagyon hiányzik a 200-as V8-as motor hangja, de a típus nagyon sok problémával rendelkezik amit meg is tapasztaltam.
Megrendeltem az első vacsi új Landit. Nagyon soknak tűnt a 3/4 év amit vártam rá. Megjött, még az átadás előtt kértem rá egy komplett alvázvédelmet tanulva a 100 as-ból.
Az első út a Kelemen Havasok oda vissza 1600 km. Barátkoztam a géppel nem nyomtam neki, de érződött, hogy nagy lesz a barátság. A motor nagyon kiegyensúlyozottan jár bemelegedve olyan csendes mintha benzines lenne. A felszereltségek közül azért esett a választás az Invinciblére, mert a legmagasabb felszereltségben aktív futómű van ami ha tovább szeretnéd építeni nagyon megbonyolítja például az emelés kérdését. Hibátlan a rugózása ebben a felszereltségben is. És még egy nagyon fontos érv a nem aktív futómű mellett, van benne KDSS rendszer.
Ez terepen nagyobb kitérést biztosít a futóműnek, így a kerekeknek ez által mindig van földel érintkezése. A másik talán sokkal fontosabb tulajdonsága, hogy nagyobb tempónál, kanyarodásnál nem engedi billenni a kasznit. Ezt egy kicsit szokni kell mert a rendszer sajátossága, hogy egy picit meg kell billenni a felépítménynek ahhoz, hogy ellensúlyozza a dőlést. Nagyon stabilan lehet autózni vele kanyargós utakon is. Nincs az a tipikus himbálózós érzés benne. Jó nem egy X5 M50 D, de jelentősen javult a helyzet a régebbi típusokhoz képest.
És még egy nagyon fontos érv, hogy ezt a felszereltséget választottam, szép egyöntetű a bőrkormány benne. Az executívében valóban borzasztó a műanyag-fa/bőr kombó, jogosak a kritikák.
Az autónak az elmúlt 43000 km-ben semmilyen problémája, hibája, rossz böffentése nem volt. Igazi Land Cruiser. Kicsit lassú a multi média rendszer, de amikor kapcsolódik akkor működik az Apple-Car-Play rendesen.A JBL hibátlanúl szól, Winkler Robi egyszer nagyon leszarozta, kicsit félve is rendeltem meg ezt az extrát. De amikor kipróbáltam megnyugodtam. Robit innen is meghívom egy teszt hallgatásra, hátha meg tudom győzni az ellenkezőjéről.
Ami nem tetszik pedig hibátlanul működik az a DPF rendszer az az a részecskeszűrős Adblue Uniós Bosszú a Dízelesek ellen. Kb 200-250 km-ként regenerál. Példásan bejelenti szépen kijelzi, de sokszor akkor amikor már megállnál. Ha egyszer leállítod regenerálás közben nincs baj a következő indításnál kezdi illetve folytatja ahol abba hagyta. De eddig ilyen kiba...ás nem volt Landiban nagyon sokat ront az egyszerűségén, már mint a motor egyszerűségén.
A 120-as 3 literes motorral 9,5-10 litert fogyasztott, a 150-es 10,5-11 liter és mindez a részecskeszűrős rendszer miatt van. Biztos, hogy így kevesebb a káros anyag kibocsájtás? Lehet, hogy nem tudom jól, de érzésre nem vagyunk előrébb.
Az autóba minden olyan fontos nagyfiús dolgot át vettek a 200 as-ból ami abban is tetszett. Például a nagy nyitó kilincs, a visszahúzódó kormány, nagyon jó hangszigetelés, behajtódó külső tökrök..stb stb. Kicsit féltem hogy nagyon lomha lesz a 200 as-hoz képest de érzésre nem nagyon marad el tőle. 2400-as motorfordulaton 160 km/h, óra szerint a sebessége, ez csontra annyi mint az LC 200-nál.
Nagyon rugalmas a motor szépen gyorsul 170-ig, igaz nem néztem még meg de 200 köröl lehet a vége. Az egy tanktól szép.
A motorolajat 10000 km-ként cserélem, semmi de semmi motorolaj fogyasztása nincs, nem hígítja fel az olajat gázolajjal regeneráláskor, mint annyi európai típus. Megbízható technika, Japán minőség. Gondolkodtam a Ssang Yong Rextonon megnéztem Robi tesztjét a Rextonról. Nagyon becsülöm a Ssang-Yongot a terepjárós múltja miatt, de azt kell, hogy mondjam a Landi minden szempontból jobb döntés. Az ára persze kedvezőbb a Ssang-Yong-nak de az az értékvesztésnél kamatostól vissza jön.

Szerintem a következő váltáskor nagy bajban leszek, mert ha a Isten megsegít és 6-8 év múlva lecserélném az autót egy új Landira ( mi másra? ) akkor nem valószínű, hogy lesz dízel. Akkor meg milyen Landit vegyek elektromosat Hmm.. az nem Landi.

Aki nem cseréli fel a terepjáró tulajdonságait egy verseny izom magasított vegyes salátára annak a Land Cruiser 150-es egy igazán jó döntés. Persze lenne még egy jobb a 300-as de azt Európában nem forgalmazzák. Ukrajnában igen ez is egy Hmm.

UI.: Van a családban Hyundai, BMW is ezt csak azért szeretném rögzíteni, hogy van mihez hasonlítanom, nem vagyok elvakult Toyotás.

Folyt köv.

- semmi

Kovács Autóház Monor

Fenntartási költség (7) Évjárat 2021
Előző autója? Land Cruiser Következő autója? Land Cruiser Troli
Verdikt (9.0/10)

Toyota Land Cruiser 2018 (2018)