Autók » Toyota » Land Cruiser (2018)

Land Cruiser 150

Ki hitte volna?

Szalonból vette cégünk, munkaautónak, fontos volt a 3 tonnás horog, kéziváltós kivitel. Az első 6000 km maga volt a gyötrelem. Nem ment és sokat fogyasztott. 8000 km után mintha más autóban ülnénk. A dinamika és a fogyasztás is pozitív irányba változott. Szinte ebben élek, mint mozgó iroda üzemel. Stabil, tágas. Abszolút igénytelen, a spirálrugók nagyon komfortosak, mindenki aki először beleül dicséri a kényelmet. A harmadik üléssor is elegendő kényelmet biztosít utazás közben 2 felnőttnek, hosszú távon is. Annak, aki nem száguldozik, betartja a sebességhatárokat, kiismeri a motort, a váltót, méreteihez és súlyához képest gazdaságosan fenntartható. A belső könnyen takarítható fekete szövet. A kezelőszervek logikusak, a középkonzol régimódi, de vállalható. Aki autót szeretne vezetni és nem egy személyre szabott űrhajót, ahol mindig valami paramétert kell változtatni, azoknak ajánlom. A városi manőverezés és parkolás kicsit nehézkes, nagy a fordulókör, a kilátás oldalirányba a vaskos A-B-C oszlopok miatt korlátozott, de a tolatókamera nagyon jól teszi a dolgát. A súlypontja magasan van, fékezésnél, kanyarokban erre oda kell figyelni. Sztrádán a fogyasztás megemelkedik, de az autónak nem gond a 140-150-es utazótempó sem. A hűtés és a fűtés példás, a ballonos 17-es kerekek ideálisak a magyar utakra.
A terező képességei vitathatatlanok, cégünk profiljából adódóan gyakran normális autó számára megközelíthetetlen helyeken dolgozunk. Eddig még sosem hagyott cserben.
Több ismerősöm ekézte, hogy nem egy X5, Q7, nem megy úgy, stb. Minden X5, Q7 tulaj ismerősöm úgy tudja fenntartani a sajátját, hogy kettő van neki, az egyik mindig szervizben, vagyonokért. Miután kiszálltak belőle, elégedetten csettintettek, nem hitték volna... Őszinte leszek, én sem, de eddig minden pozitív.

- semmi

Toyota Super/Schiller

Fenntartási költség (9) Évjárat 2020
Kényelem (8) Használati időtartam év
Előző autója? w140 s420 Következő autója?
Verdikt (8.7/10)

Toyota Land Cruiser 2018 (2018)