Autók » Toyota » Corolla (2013)

Corolla 1.6 CVT

Nagypapa szedán, ahogy gúnyolják!

Volt már vagy 8-10 autóm a családit és cégeset is beleszámítva,Toyota még soha! Miért, így alakult. Elmentem az Emil Freyhez, 5-6 alkalommal. Már az első esetén is a Corolla tünt a legraciónálisabb választásnak. Azután jött a csábulás, jó lenne egy hybrid, érdekel a technika, milyen praktikus a Verso, azután a RAV4, hú de nagy! Budapesti vagyok, kb 80%-ban itt utózom,leginkább egyedül, minek egy ekkora autó?
Szóval a Corolla látszott a legcélszerübbnek.
Irány az internet, igyekeztem mindent elolvasni róla. Azt a a fanyalgást, amit az un. autós újságírok leírtak róla!!! Nem is értem! Egyszerű a futómű, de jó, nevetségesen kicsi a kerékátmérő (felni+gumi), felbőg a CVT váltó stb, stb. Egyedül a Totalcarban olvastam lényegében pozitív cikket.
Januárban vettem át az autót. A lényeget illetően szép, nagy, kényelmes a kocsi. Tele mindenféle biztonsági berendezéssel, felszereléssel. Kiváló 1.6-os benzin motor, 132 LE, igen jó CVT váltó. Ilyet még nem láttam, hogy mást ne mondjak 50-60 km sebességnél, városi forgalomban 1000 fordulatú a motor. El lehet képzelni a fogyasztást, szűk 6 liter egy benzinmotortól.Ki tudja mi lesz a dízelekkel. A forgalmi engedélyben a környezetvédelmi 16-os besorolásban a 15-ik helyen van. Nem is értem, korábban miért nem Toyotát vásároltam. Mindekinek melegen ajánlom, ha egy jó, szép,tágas,takarékos és megbízható autót szeretne vásárolni.

- Semmi.

EmilFrey Toyota Budapest

Fenntartási költség (10) Évjárat 2017
Előző autója? Peugeot 607 2,7HDI V6 Következő autója? Corolla hybrid, (ami most nincs)
Verdikt (9.7/10)

Toyota Corolla 2013 (2013)