Autók » Toyota » Corolla (2013)

Corolla 1,6 Active Confort

Egy utolsó mohikán

Régebben mikor elgondolkoztam azon, hogy milyen autókat szeretnék majd bírtokolni, többek között szerepelt a Toyota, meg az, hogy egyszer legyen egy új autóm. Erre a pontra hat használt autó után jutottam el 2016-ban.
A járgány a Toyota M5 bemutatóautója volt, 4200 km-el vettük át. 1,6-s benzines láncos szívó-motor dolgozik benne - no turbo, no egr, no DPF, no problem.

Felszereltsége több mint elég. Fontos volt nekem, hogy minnél több légzsák - ebből van 7 - legyen, klima és a tempomat. Ezeken felül tartalamaz, még két első ülésfűtést, 4 elektromos ablakot, parkoló radarokat, tolatókamerát, esőérzékelős ablaktörlőt, automata világítást, fékerőelosztót, ESP-t, kipörgésgátlót.
Három gyerekünk van, szuperül elférnek benne. A titiok, hogy legalább 2,7 méteres legyen a tengelytáv, így van elég lábtér is gondolva arra, hogy majd nőnek a srácok.
Biztosan van ennél kényelmesebb utazóautó, de elég jól lehet vele hosszabb távokat is menni.

Fogyasztása városban 7-8 liter forgalomtól függően, országúton 6 liter, de például egy Halásztelek-Gerstetten távon (kb. 900 km) tempomat óra szerinti 120 km/h-val 5,6 liter/100 km átlaggal is elvan.

Szervizbe szigorúan a Toyota M5-be hordjuk. Utaánnaszámoltam, hogy ha magam végezném el az olajcserét: jó minőségü olajszűrővel és olajjal nekem 32ezerbe jönne ki. A márkaszervíz ezt elvégzi 39ért és van róla számlám, 12 éves koráig van rozsdagari, illetve Euro Assistance. Plussz a Göbi-doki is azt javasolta.

Minden második hétem kitakarítom és lamosom, nagyon vigyázunk rá. Ez az autó egy utolsó mohikán az autók között szeretnénk minnél tovább használni, mielött belekényszerülünk ebbe a kisturból maszlagba.

- Eddig még semmi

Toyota M5

Fenntartási költség (9) Évjárat 2016
Előző autója? 307 Következő autója?
Verdikt (9.0/10)

Toyota Corolla 2013 (2013)