A projekt az IHM támogatásával jöhetett létre. Írjon ítéletet! Írtam, de hogyan szerkeszthetem?

Ha az indapass elötti időkben írtam ÉS megadtam az email címet.

Az ítélet alján lévő mezőbe írja be azt az email címet, amivel egykor írta az ítéletet. Ekkor egy emailt kell kapjon a további teendőkkel.

Ha nem adtam meg emailt, vagy már nem tudom mit adtam meg, esetleg megszűnt az a cím.

Írjon a nepitelet@mail.totalcar.hu címre, ahova küldje el a probléma leírását illetve az ítélet linkjét.

Már indapassal írtam az ítéletet

Ekkor az ítélet alatt megjelenő sárga indapass boxon keresztül kell belépnie. Belépés után az ítélet alján lévő linkre kattintva szerkesztheti azt.

Autók » Toyota » Celica (1999-2005)

Celica 1.8 TS VVTL-I 

Az ítélet értékelése
5,0(3 db)

Nem is értem hogy miért nem vettem már régen...

Szöveges ítélet

Zseniális autó!

Ha lenne időgépem, visszamennék 2004-ben amikor még újat lehetett volna venni!

Ez egy 7 éves autó, és még mindig dögösen néz ki - a harcsaszáj amit a 2002 körüli ráncfelvarráskor kapott, sokat javított rajta. És akkor ott vannak a keret nélküli ablakok - most már alig lehet kapni ilyen autókat az "olcsó" 2+2 üléses kategóriában.

Igen, nagy sebességnél szelel az ilyen ablak.
És igen, mégis ez kell. :)

Elöl pont paszentos, pedig elég nagy darab vagyok (180 cm, 110 kg). Van benne 1 drb (nekem) tökéletes üléspozíció. De az is lehet, hogy csak a tetőablak miatt férek be.

Hátul a gyerekeknek teljesen jó (szüleimhez ezzel járunk), felnőtt is befér, de az már nyomorgás (kicsi a fejtér, nehéz a kimászás).
A csomagtartó meglepően nagy - a hatchback autókat legalábbis lenyomja.
A rugózás nem túl kemény (ahhoz képest), a gyári rugókkal Budapesten is élhető - persze a rossz utakat és az aknafedeleket az ember inkább elkerüli. De még a rosszabb fekvőrendőrök is vehetők vele lassan, keresztben.

Teljesítmény: alul erőtlennek tűnik, de így is erőlködés nélkül hagyja le a többi kocsit. Amikor átkapcsol a vezérlés 5600 körül, akkor megtáltosodik és 8200 fordulatig egy zseb-Ferrari :). Kár hogy nincs hozzá duplakuplungos váltó, mert elég gyorsan lepörög ez a boldog tartomány és jobb lenne ha nem kellene elengedni a kormányt a váltáshoz. A leszabályozás környékén sem vész el az ereje, csak egyszerűen nem gyorsul tovább. A hangja nem rossz, de azért nem egy zenegép... Kicsit olyan "kérlelhetetlen". :)

Persze minden nehezebben működik benne mint egy normál autóban (kormány, kuplung, fék, sebváltó). Szokni kell vagy 2 hétig, de utána már ez lesz a természetes, és a "normál" autók a furcsák. Jól kommunikál a kormány, de cserébe eléggé szereti is a nyomvályúkat - meg kell fogni erősen, akkor viszont azt csinálja amit mondanak neki.

Egyébként nagyon jó a kormányzása - a kormány tekerésére az autó szinte azonnal oldalra mozdul, nem "először bólint, utána lassan megindul", mint egy normál autó. Az elsőkerék-hajtású autók közül még ez van a legközelebb a Mazda RX-8 vagy egy BMW-1 kormányreakciójához.

A 6-sebességes sebváltót szokni kell - üresben nem középen van a váltó, hanem kicsit jobbra-előre. Az elején könnyű eltéveszteni az 1-est és a hátramenetet, mert ugyanarra van mind a kettő, csak a hátramenet még egy kicsit odébb. Hátramenetben pittyen egyet, segít...

Fogyasztás:
- városon kívül, 100-120-szal, nagyon óvatosan, télen nyárigumikkal :) 7.5 liter
- autópályán, normálisan: 8.5 liter
- városban: 9 liter (igaz, nem dugóban járok - ugyanezen az útvonalon az 1.6-os Corolla 7 literrel megy)

Kanyarban az úttartása, tapadása nagyon jó. Van benne egy kis passzív hátsókerék-kormányzás is (a dőlés alapján, mint a Miniben).

Érdemes a TRC-vel felszereltet venni, az adja az ESP-t is. A TRC elég engedékeny (latyakban engedi elforogni a kereket, csak akkor csinál valamit amikor már folyamatosan elforog) de az ESP jobb, az kb. úgy reagál ahogy kell.

Sajnos ez nem volt alapfelszereltség, ezért sok kocsiban nincs. Németországból kellett olyat hozni, amiben van. A hirdetésekben ott is mindenfélét összeírnak az eladók (sokan "tévesen" beírják hogy van benne) onnan lehet biztosan tudni, ha van róla fénykép és benne TRC OFF gomb (a kormánytól balra-lefelé lévő kapcsolópanelen).

Hátra a kilátás izé... :) A tolatást még csak meg is lehet szokni (+tolatóradar), de jobbra-hátra 45 fokban nem nagyon látni ki, pedig van amikor oda kellene elsőbbséget adni...

Sokáig nem volt igazán jó a fék, de hiába vittem a szervizekbe, mindenhol csak azt mondogatták, hogy "használt autó, ez ilyen", illetve "ez ilyen, direkt nincs túlszervózva hogy sportos legyen".

A Tétényi úti Zengő volt az első hely, ahol végre megerősítettek, hogy azért ennek nem ilyennek kellene lennie. De a rutin "betét + tárcsa csere, utána meglátjuk" gyógymódot javasolták. Mivel nem sokkal előtte ezt már megcsináltam gyári alkatrészekkel, ezért inkább tovább kerestem.

Végül eljutottam a Karitnhy úti Extra Autóhoz - http://www.extraautoszerviz.hu/ - ahol csere nélkül is nekiálltak érdemben debuggolni. Kiderült, hogy az előző tulaj elhanyagolta a fékeket, ezért valamikor régebben annyira félrekoptak a hátsó betétek, hogy végül annyira félreállt a dugattyú is, hogy behorpadt az oldala és beszorult.

Amióta ez javítva lett (+ a tervezett avulás miatt beszorult bal+jobb kézifék bowdenek is) azóta nagyon jó a fék:

- Rálépsz, fog
- Jobban rálépsz, jobban fog
- Még jobban rálépsz, még jobban fog

Tényleg nincs túlszervózva (még a Corollánál is kevésbé), de cserébe jól adagolható. És azért van nagy fékhatás is, ha kell (padlófékre ez is felemel az ülésből).

Az ülések sajnos nem emlékezősek: ha valaki beül hátulra, utána megint lehet állítgatni az ülést. :(

Az italtartóba csak az alacsony 3.3 dl kólásdoboz a jó - ami annál magasabb, már ártogat a könyöklő kéznek: kilóg az ital teteje a könyöklő-sebváltó vonalból.

A gyári hifi nem egy nagy szám. Szól, de semmi különös, kicsit olyan üres... Az 1.6 Corolla hatchback hifije jobban szól, az eggyel újabb generáció ugyanebből. De az is lehet, hogy az utastér teszi "vonalassá a színképet", mert résnyire kinyitott tetőablakkal valamivel jobb.

A motor hőmérsékletét egy LCD kijelzős "mutatós műszer" méri - összesen csak 5-6 fokozata van. Szokatlan, de végülis a hideg/langyos/normál/túlmelegedett állapot jelzéséhez elég.

Az üzemanyagszintet is LCD mutatja - annak már több fokozata van, de az meg attól szenved hogy az első 100 km-en még végig teli tankot, az utolsó 50-en meg végig nullát mutat - más autók is csalnak így, de általában kevesebbet. :)

Tök mindegy, ezekkel együtt is imádom! :)

Egy vadóc, de nagyon jól hozzá lehet nőni. Ezt a sok apróságot is csak azért írtam le, hogy aki szintén beleszeret, számítson ezekre. És aztán döntsen okosan - ugorjon bele. :)

Keréknyomásnak a könyv elöl-hátul 2.2 bar-t ír.
Nekem (saját tapasztalat alapján) így a legjobb a vezetési érzet:

(téligumival, a gyárinál kicsit nagyobb: 205/55R16)

- BE - 2.5 bar
- JE - 2.45 bar
- BH, JH - 2 bar (üres csomagtartóval)

A gumik is kb. ezzel a beállítással érintik a földet pont teljes szélességben.

Főleg az első kerekeken a "túl könnyen forog" és a "túl nehezen, mintha lapos lenne" tényleg 1-1 tized bar-on múlik. Egyértelműen érezhető, mert ennyire pontos a kormány.

Hibalista

- Ültetőrugók gyárira visszacserélése (nem romlott el, de nem a hazai viszonyokra való) - 120e Ft - Csomagtér ajtó gázrugó - hideg időben már nem tartotta meg az ajtót (már így vettem). 30e Ft/darab a gyári, de sikerült 10e Ft-ért minta alapján utángyártatni - Xenon-mosó szivattyúja - (ez is már rossz volt) 40e Ft - Xenon szintállítás - (nem működött amikor vettem) kontaktos volt a jeladó, egy hosszabb szerelgetéstől megjavult - Hátsó fékek beálltak, berozsdáltak - stift cseréje és újrakarmantyúzás (30e), amikor újra beálltak, a féknyergeken kívül minden cserélve (még a dugattyúk is és a fékbowdenek is (100e) - Körberozsdáltak a kipufogódob és a benzintank közötti hővédő lemez rögzítőcsavarjai - el is szállt a szélben :) - - Néhány alkatrész elég drága, és a kis széria miatt alig van utángyártott: - - első/hátsó gáltók: 40e-50e Ft/darab lenne, igaz még nem kell (a gyári is, utángyártott is ennyi) - - csomagtér-ajtó gázrugója: 30e Ft/darab (gyári) (utángyártott nincs) - - De olyan is van, ami meglepően olcsó: - - hátsó fékbetét (gyári) 10e Ft/szett

Ide hordtam szervizbe

Supra-Trend, Üröm - Értenek a típushoz és nagyon rendesek. Mindig benn lófrálok a szerelés alatt és elmagyaráznak mindent, ha ott kell hagyni a gépet akkor elvisznek kocsival ahova kell, nagyobb szerelésnél egy mosás benne az árban. De kicsit talán túlterheltek, van hogy nem olyan alaposak mint szeretném (kisebb dolgok néha elmaradnak). Vagy csak én vagyok túl maximalista...

Értékelése: 9

Másik szerelő értékelése

Toyota Mayer, Pilisszentiván - Értenek a típushoz, van minden könyvük, ahogy egy hivatalos szervizben kell (a Xenon szintállítással mentem ide). Lelkes szerelőket kaptam, legalább olyan gondosan dolgoztak rajta mintha én csinálnám a saját kocsimat. Viszont nagyon drága... Rendesek voltak, igyekeztek kreatív árképzéssel engedni az árból, de még így sem kevés.

Értékelése: 9

Képek az autómról

Fenntartási költség (7) Évjárat 2003
Kényelem (8) Használati időtartam 5 év
Teljesítmény (9) Km vásárláskor 140000
Megbízhatóság (9) Vezetett km 60000
Szerviztapasztalat (9) Átlagfogyasztás 8 l
Előző autója? Eclipse GSX Következő autója? Celica, remélem újra lesz (esetleg Tesla)
Ennyire szerette (10) Megérte a pénzét? igen
Verdikt (8.8/10)  
 
Ítélet értékeléséhez be kell jelentkezned.
 

Toyota Celica 1999

További ítéletek (34 db)

Szűkítés: jól megírt| képes| hosszú
Cím / Modell Időpont Hossz Km Ítélet Ért.

Népítélet-kereső Népítélet-kereső

  • Fenntartási költség
  • Kényelem
  • Teljesítmény
  • Megbízhatóság
  • Szerviztapasztalat
  • Ennyire szerette
  • - Évjárat (mettől meddig)