Autók » Toyota » Aygo (2014)

Aygo 1.0VVTI

Amilyen kicsi olyan apró

Egy kis Aygo került hozzám 130km-el, kb egy hónaposan. Nem vágytam rá, de a munkám miatt kaptam a kiküldetésemre. Szerencsére sokat nem kellett mennem vele napi szinten. Bő félés alatt nem szerettük meg egymást. Nem való férfinak. Könnyű vele parkolni, de itt ki is merül az előnyök listája.
A motor elegendő egy személlyel való mozgatáshoz sík terepen előzés mentesen. Hátul csak gyerekek férnek el, csomagtartóban meg csak laptoptáska. Utaótáskát vagy közepes bevásárlást ne akrjunk a csomagtartójába tenni. A város tempóját fevéve 15-20km-ig kényelmes, de hosszabb út kínkeserves a rugózása és design (kényelmetlen) ülései miatt. Váltója nekem akadozott és a kis jelzőlámpa folyton mutatta hova váltsak (fel vagy le), de ez az esetek 90%-ban nem felel meg a valóságnak: emelkedőn felfelé 3-ban jelzi, hogy válts 4-be mert pörgeted a motort, hogy felhuss, majd vissza kell váltanid 2-be mert nem megy, de a kocsi folyton mutatja, hogy vált nagyobb fokozatba. Idegesítő!
Nagy érintőképernyő, tolatókamera, DAB hifi, kemény műanyagok, gyenge klíma. Usb-n tudsz rá csatlakoztatni zenelejátszót, de a hangminőség szokolrádiós. Mintha valami 20éves kis dobozhangfal szólna.
Előnye a mérete, mert egy VW Polo mellé leparkolva robogónak hat. Ha egyedül áll a parkolóban, nem is tűnik fel milyen iszonyazosan apró. Ez akkor tűnik fel, ha egy hagyományos kis autó mellé állunk le (Peugeot 207, VW Polo, Toyota Yaris mellett is feltünően kicsi).
Viszont megbízható! A váltó akdására azt mondták "ez ilyen", még a rükvercre is, ami bár bekpcsolja a kamerát, de a fokozatot 10-ből 6x nem veszi be. Erre a szervíz azt mondta meg kell szokni, én nem csinálom jól (soha nem csinálom jól???). Ezen kívül semmi baja.

- Ennyi idő alatt szerencsére semmi

Fenntartási költség (8) Évjárat 2016
Előző autója? C30 Következő autója? Passat