Autók » Toyota » Avensis Verso (2001)

Avensis Verso 2.0 vvti benzin+gáz 7 személy

A szallito

Szemelyszallitasra vettem plusz egyeb uzleteim miatt napi 900km autopalyat fut. Volt mar Toyotam nekem is plusz a csaladban is. Kerestem egy 7 szemelyes autot amiben VALOBAN MUKODJON A KLIMA ne csak hazudozzanak plusz a letezo legolcsobb uzemanyagkoltseggel es szervizzel jarjon. Na ez az az auto! Sharan egy hulladek plusz sokat eszik, megneztem peugeot citroen stb francia olasz 7 szemelyeseket, habar 6. 7. Szemely reszere tagasabb picit szelteben, de fejterben nem. Plusz francia megbizhatosag hahaha.

Szoval megvettem ezt a fain kis toyotat 389000 kmerrel es nulla szervizzel elkezdtem taposni. Lancos motor, benzin+gaz, poccroff indul, klima lefagyasztja a pofam, hibatlan minden.

A 100 literes gaztartaly a csempeszrekeszben foglal helyet, ezaltal sem a csomagtartobol nem vesz el helyet es a potkerek is a gyari helyen marad azaz a vezeto alatt/mogott. Gazbol 130kmh 7 szemely klimaval 11 litert, 120kmh 10liter gazt eszik. Ez uzemanyagaraktol fuggoen akar 5.5 liter gazolajjal egyenerteku. Na mutassatok 7 szemelyes dizel barmit ami 7 szemellyel klimaval 130al elvan 5.5 literrel!

Ebben az autoban se turbo se kettostomegu se porlaszto se adagalo semmi szarsag. Engem meggyozott! Imadom! Sot a vicc azt se tudom milyen gyertya kell bele en sose csereltem, es semmi baja. Meghogy a gaz megeszi a gyertyat ezt nemtom melyik barom talalta ki en 80ezret mentem az autoval es kitudja mikor volt cserelve egyaltalan. Nem rangat, es ugy velem nem fogyaszr tobbet mint kellene. Benzinfogyasztas foggggggalmam sincs nem azert vettem hogy benzinen hasznaljam. Persze ra kell neha lokni egy keveset hiszen benzinnel indul az auto de par meter utan kattan a szelep es gazon fut.
Gazt Magyarorszagon csak es kizarolag Budapest teruleten eri meg tankolni. Videken durvan 30 40 fttal tobbe kerul.

Muszaki vizsgan kapott uj fektarcsat elol mivel hullamos lett, nameg egyszer indulaskor elment a toltes. Van egy oreg bacsi tipustol es hibatol fuggetlenul 28ezerert ujit fel generatort garival. Ja es azonnal nekiall.

Vizet nem eszi, olaj 10e km alatt elmegy fel liter. Pontosabban : 120kmh sose eszik egy cseppet se, 130kmh akkor 10ezer alatt lemegy egy liter. Mivel naponta majdnem ezer kmert fut es az olajat magam cserelem asszem tisztaban vagyok vele mikor mit csinal a kisauto.
Ulesei egyesevel allithatok vagy szerszam nelkul kivehetok. Hatul kiegeszito futes van, de minek azt nemtudom mert a normal futes is kiraly. Minden mukodik, mindem hibatlan. 470ezer van benne es hibatlan. Egyetlen egy ok miatt valok meg tole, kinottem, vettem egy 9 szemelyes Vitot. Igazabol 9 szemelyes Hiacet kerestem de benzines kellett volna /lpg ment volna bele/ ami szinte nem letezik, annyira ritka, a dizel meg leeszi a hajam egy vito vagy tranzithoz kepest, plusz nem eleg szeles az auto /hossza jo de szelteben nem/.
Szoval fel is dobtam a netre hogy elado, persze a telefon meg se csorren merthat 'sok a kilometer' akkor vegyen mindenki oraporgetett dizel d4d szart. Nembaj addig nyaralo autonak jo lesz pl most Gorogbe, illetve ha nincs tul sok cucc amit Manchesterbe vigyek, jo lesz a Vito helyett a kis Avensis Verso is. Csak sajnalni tudom azt aki nem ilyet vesz /szigoruan csak benzines vagy benzingazos/ hanem szopatja magat a vw konszern szarjaival vagy egy olasz motoros szar Voyagerrel, stbvel. Vagy vesz egy kacat d4dt ami erdekes fele annyiba kerul mint a benzines testverei es azzal szopik.

Ha az 5 hatso ulest kikapjuk, XL meretu IATA hordozobol befer 7 a jobb szelre, bal oldalt szellosen uresen hagyva.

Ja igen ketszer kiegett benne elol az izzo, ebbe 5mp kicserelni! Nem kell helyreigazitani mint a modern vackokban, nem kell lebontanti aksit legszurohazat semmit. Mikor Nemetorszagban ejszaka kieg az izzo es meg 1000km van hatra akkor nagyon tudom ertekelni az egyszeru es nagyszeru autokat!
A rohej hogy a regi suzuki swiftben is tovabb tart az izzocsere mint ebben a toyotaban.

Karfas ulesek elol, kopas az uleseken semmi /na ezen telleg beszarsz/ nemtom mibol van az ules de nemtudtam kiulni pedig nem vagyok konnyu darab.

Utkozol - meghalsz, az eleje papir mint a suzuki, az oldala meg a hatulja viszont egesz jonak tunik. Hoba jegbe, semmi ESP meg Traction Control es megis, nem lehet eldobni az autot beszaras! Megteped a kormanyt jobbra balra es rendesen fut, nem csuszik meg. Waddafak?!

Kezifek nem tul eros, ellenben lefulladni nehez vele, kuplung megfogja /emelkedon elindulas/ van benne gyarilag egy gomb, hogy alapjarat emeles, ennek gyakorlati ertelme nem sok, hol tortenik vmi hol nem.
180at mentem mar vele, hat, kb mint mikor a csatahajo nagyon siet. Stabil, de nem erzodik annak. Kicsi kerekek, imbolygos kaszni... jol fordul parkolasnal! Jok a tukrok, kiraly minden

- Generator. Mas semmi. Hihetetlen mi? Benzines Toyota vazze megis mi romoljon el?!

Fenntartási költség (9) Évjárat 2003
Előző autója? 300c, D corsa, vito, swift stb stb Következő autója? Vegulis Vito lett
Verdikt (9.0/10)

Toyota Avensis Verso 2001