Autók » Toyota » Avensis (2015)

Avensis 2.0 D-4D Touring Sport

Kék Bálna

Igen, olvastam, hogy csak akkor, ha már van benne kiló-méter is, de eddig senki sem írt ide semmit erről az autóról. Ha mást nem, de legalább azt el tudom mondani, hogy a vétel előtt elolvasott tesztek és a kicsinyke vele eltöltött km-ek (330 km) mennyire tükrözik egymást. Már csak azért is hiszen adott esetekben a tesztelők sem tettek meg vele sokkal többet, vagy éppen ennyit sem.
Nyilván a svájci utakon tesztelt autó nem azt a komfortot mutatta, mint a kiábrándító magyar extra drága költségvetésű, ám silány minőségű útjainkon.

Nekem az első meglepetés a belső csendesség volt menet közben, a mellettem elhaladó, vagy szemből érkező autók menet zajának minimális áthallása. Csendesség a motortér felől. Nyomatékos motor, számomra hihetetlen alacsony fordulaton 50km/h - 1200 ford /perc , ezt előtte a Corolla 1.4 D-4D 1600 ford/perc -en tudta. A sebesség érzet is megváltozott benne, észrevehetetlen és már 60 km/h. Természetesen nagyon vártam, hogy milyen lesz az első pár száz km fogyasztási adata, ehhez a 1525 kg / 143 le/ 320 nm-hez és eddig igazolja a róla szóló cikkekben mért adatokat, ami nálam 5.7 l/100 km-es átlag, de én nem mentem vele 100 km/ h-nál többel.
Kímélet az első km-ek miatt, bár senki nem mondta, hogy ezt így kell csinálnom, remélem nem teszek ezzel rosszat. Azonnal szerethető lett számunkra, szinte azt várom, hogy mikor lesz vége a munkának és megint mehetek, mehetünk vele, tágas utastér, csomagtartó, kényelmi funkciók hada, mely nem szerepelt előző autónkban. Corolla Luna vs Avensis TS Trend+. Nagyon tetszik az úttartása, mely hagyott kívánni valót a Corollánál, ám itt ilyen negatív tapasztalatom eddig nincs, sokkal sokkal csendesebb az úthibákkal szemben is. Nekem is az a véleményem, hogy a vezetőoldali ülés még lehetne süllyeszthetőbb, mert az én 185 cm-es magasságomhoz kissé magas a pozíció, de megszokható.Rossz tapasztalatom a bőr ülésekkel kapcsolatosan nem volt, pedig igen melegek vannak mostanában, a Corollában sem izzadt be a hátam kevésbé a szövet kárpit ellenére. Kimondottan jó vételnek tartom az autót, főleg ha valakinek sikerül a szalonból kiállított autóként, plusz kedvezményekkel hozzájutni. Remélem, hogy a figyelmeztető sorok ellenére a leírtak megmaradnak és segít eme kis tapasztalat akár még a döntés meghozatalában is.

- Semmi

Fenntartási költség (10) Évjárat 2015
Előző autója? Corolla 1.4 D-4D Következő autója? RAV 4 Hybrid
Verdikt (9.7/10)

Toyota Avensis 2015 (2015)